Otizm Destek Eğitim ve Dayanışma Derneği ile Çekmeköy, Eminönü, Maçka Rotary Kulüplerinin ortak çalışması olarak geliri otizmli çocukların eğitimine bağışlanmak üzere yapılan yardım konserinde Gülsin Onay, piyano resitali verecek.

Gülsin Onay Piyano Resitali

21 Kasım 2016 Günü Kadıköy Belediyesi desteği ile Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek  konserde  2003 yılında UNICEF Türkiye “İyi Niyet Elçisi” seçilen, Türkiye’de ve dünyada pek çok yardım projesinde yer alan dünyaca ünlü Türk Piyanist Gülsin Onay siyah beyaz tuşlara,  eğitim için basacak.

Otizm Destek Eğitim ve Dayanışma Derneği

Otizmli çocukların ömür boyu eğitim idealini benimseyerek otizmli aileler tarafından kurulan Otizm Eğitim Destek ve Dayanışma Derneği, 2 ile 10 yaş arasındaki çocuklara burs ile eğitim imkanı sağlıyor.  Dernekte, eğitim alan burslu öğrenci sayısını arttırmak hedefi ile yola çıkan Otizm Destek Eğitim ve Dayanışma Derneği, dünyanın ilk sivil toplum kuruluşu olan Rotary ile işbirliği yaptı. Çekmeköy, Eminönü ve Maçka Rotary Kulüplerinin öncülüğünde yola çıkılan projede 2420. Bölge Rotary Kulüpleri de destek oldu.

Gülsin Onay Piyano Resitali, 21 Kasım 2016 Pazartesi Günü saat 20.00’da başlayacak.
Gülsin Onay Piyano Resitali, 21 Kasım 2016 Pazartesi Günü saat 20.00’da başlayacak.

Gülsin Onay Piyano Resitali ile burslu öğrencilerin eğitiminde görev alan eğitmenlerin ücretlerinin karşılanacağı ve burslu öğrenci sayısının daha da arttırılacağını vurgulayan Otizm Destek Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Arzu Gökçe “Her otizmli çocuğun haftada 40 saat eğitime ihtiyacı var. Gülsin Onay ve Rotary’nin de desteği ile oluşturacağımız bu fon sayesinde daha fazla otizmli çocuğumuzu topluma kazandıracağız.” dedi. Otizmli çocukların eğitimlerinde özel eğitim sistemi ve bu alanda yetişmiş özel eğitmenlerin olduğunu vurgulayan Gökçe, toplumda otizm ile ilgili farkındalığı arttırarak Otizmli çocukların ne kadar özel bireyler olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Desteklerini esirgemeyen öncelikle Gülsin Onay ve ekibine, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’ne ve Rotary Kulüplerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

21 Kasım 2016 Pazartesi Günü saat 20.00’da başlayacak olan Gülsin Onay Piyano Resitali’nde Otizmli Piyano öğrencileri Beril Zorlu ve Koral Erdeniz’de dinletileri ile yeteneklerini gösterecekler. Ayrıca Otizmli genç ressam Furkan Akot’un resim sergisi açılışı da aynı gün saat 18.00’da yapılacak ve bir hafta süreyle CKM’de ziyaretçilere açık olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here