Öğretmenim Elimi Tut Projesi

0
20

POZİTERA A.Ş. “HAYATA RENK VER DERNEĞİ’’NİN ÇOK ÖZEL ‘’ÖĞRETMENİM ELİMİ TUT’’ PROJESİNE SPONSOR OLDU

‘’Hayata Renk Ver Derneği’’ ile perakende sektöründeki markalara Türkiye genelinde önemli ve  çok farklı açılımlar sağlayan dinamik kuruluş ‘’Pozitera Perakende Geliştirme  Hizmetleri A.Ş.’’ arasında önemli bir protokol imzalandı.

Pozitera YK Bşk. Birol Şengel ile Dernek Başkanı Melek Okur tarafından imzalanan anlaşma ile Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki okul projesi hayata geçirilecek.

Melek Okur, Birol Şengel

Pozitera A.Ş. merkez ofiste yapılan imza törenine Pozitera  Pazarlama Müdürü Nilgün Cengiz ve Pozitera Danışmanı Beze Group Bşk. Bengü Bilik de katıldı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü& İstanbul Sağlık Müdürlüğü& Hayata Renk Ver Derneği iş birliği ile

yürütülen Öğretmenim Elimi Tut Projesi; hastanede uzun süre tedavi gören çocukların EĞİTİM VE ÇOCUK OLMA HAKKI savunuculuğunu amaçlıyor. Çocukların tedavileri süresince hastanede geçen yaşam kalitelerinin tedavilerini de olumlu etkilediği, uzun süreli tedavilerde yatağa bağlı olmanın çocuk hakları ihlalinden yola çıkan Öğretmenim Elimi Tut Projesi, çocukların eğitime hastane ve evde erişimleri amacı ile hastanelerde ilgili servislerde hastane sınıflarının açılması, açılan sınıflarda erken çocuklukta aile danışmanlığı ile başlayıp; okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul, lise düzeyinde eğitimlerin devam edebilmesi amacıyla MEB’e bağlı öğretmenlerin görevlendirildiği bir sistemi destekliyor. Gönüllü öğretmenlerin yetkinliğini arttırma amacıyla hazırlanan “Hastanede ve evde eğitim öğretmen sertifika programı” yine uzmanlarla ideal hastane sınıfı kriterleri belirlenerek ülke genelinde, Avrupa standartlarında sınıflar açılması üzerine çalışmalar başlamıştır.

PAYLAŞ
Önceki İçerikPazar Hikâyeleri -3- Pamuk Prensesin Baştan Yanlış Yazılmış Hikâyesi
Sonraki İçerikMAVİ YEŞİL Dergisi Yirminci Yılını Tamamladı
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here