“Mucize Gibi” Romanı Çocuk Okuyucularıyla Buluşmaya Hazır…

0
457
“Mucize Gibi”

YAZAR GÜLSEREN AKDAŞ’IN YENİ ÇOCUK ROMANI “ MUCİZE GİBİ”        BİR ÇOCUĞUN GÖZÜNDEN AİLE KAVRAMINA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI SUNUYOR

Yazdığı, derlediği küçük hikayeler, romanlar ve şiirlerle çalışmalarını Samsun’da sürdüren Gülseren Akdaş son çocuk romanı “ Mucize Gibi” ile okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor. Bir çocuğun kendi bakış açısından izlenimleri ve hayal dünyasının yansımalarını  bu romanda  bulabiliyorsunuz…

Kitabın Özeti:  ( Mucize Gibi’den Bir Bölüm)

Bir çocuk içinde bütün masum etiyle, saf ve temiz bir ruh taşır; birinin acısını ve kaygısını emmeye hazır küçük bir sünger gibidir. Bir çocuk, her olumsuz hareketi kendine çeken mıknatısa benzer. Başını okşaman, masum küçük gözlerine bakman, sana gülümsemesi için yeterlidir, o zaman tüm dünya onun olur… Bir çocuk evinin duvarlarından ve küçük güvercin odasının sınırlarından öte başka hiçbir şeyi görmemişse neyi bilebilir.  Kendi  kurduğu  dünyadan başka. Annemin merdivenleri çıktığını duyduğumda zaten uyanmıştım. Gergin bir şekilde ayak seslerini dinledim. Şimdi bütün şirinliğiyle kapıyı açacaktı. Kapı açılacak ve annem yatağıma yaklaşıp beni öpecekti. “Günaydın, güzel kızım,” diyecekti. Bütün bunları düşünmek beni deli ediyordu.“Lütfen bırak beni artık,” diyerek doğruldum ve anneme yalvararak baktım. “Bugün okula gitmesem kıyamet kopmaz, değil mi anne?” Annem gülümseyerek sabahlığının kuşağıyla oynadı. Sonra arkasını dönüp tekrar aşağıya indi. Ben de çaresizce kalktım. Bu her sabah böyleydi. Annemle babamın kendileri de bir o kadar garipti işte.”

Gülseren Akdaş Kimdir?                                                                                                           

Samsun Bafra doğumlu olan Gülseren Akdaş, 10 yıl özel sektörde çalıştıktan sonra emekli oldu. Edebiyat, Öykü, Roman kategorilerinde eserler yazmaya devam ediyor.

Bafra Kültür ve Sanat Etkinliklerini Destekleme Derneğinin Kurucusu ve Başkanı olan Akdaş, Milliyet Blog, Antoloji, Edebiyat Defteri, Güncel Sanat, Antalya Sanat, Galaperave Acemi, Aydın’ın Sesi, Nif Edediyat Dergisi, Pilla Böcük Sanat ve Edebiyat Dergisi’nde ve birçok yerel gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır.

Önemli Eserleri:

Adını Koyamadığım Sevdamsın ( Şiir ), Yine Bir Hüzün Akşamı ( Şiir ), Küstüm Çiçeği   ( Küçük Öyküler ve Denemeler ), Ölüm Meleği ( Öykü ), Sonbahar Hüznü ( Roman ), Rüzgarın Ucunda Bir Bulut ( Roman ), Umuda Yürümek ( Roman ), Nefise Asla Pes Etmeyeceğim ( Roman ), Uğur Böceği, Küçük Kaplumbağa, Kedi Evi ( Çocuk Öyküleri ), O Benim Annem ( Öykü ), Mucize Gibi ( Roman ), ), Kuşun Kanadında ( Öykü ), Şiirin Çocukları ( Şiir ). Ayrıca Gülseren Akdağ;  “Atatürk’ten Anılar , Nutuk”  adlı eserini  7-9 yaş grubundaki çocuklar için derledi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikFarkındalık Ve Saygı
Sonraki İçerikRaftaki Sarmaşık
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here