Mübarek Ramazanla İlgili Birkaç Diyalog

0
7
Mübarek Ramazanla İlgili Birkaç Diyalog

Mübarek Ramazan, kulun on ay gönlünü dünya ve nefsi ile tarumar ettiği çöle çevirdiği gönlünü dünyasını ömrünü, on birinci ayda onarması kuruyan çöl olan gönlüne ömrüne hayatına, cennetten yağan rahmet yağmurlarıyla sulaması, kuruyan çiçekleri rahmetle sulayarak yeşertmesi, akşam iftarda açan cennet güllerini koklayarak, cennette gezinmesidir.

Uyanmak için sabahı bekleyen kulun, Ramazan ayında sabah olmadan uyanmasıdır. Yolda beklediğinin farkına vararak yola devam etmesidir. Hayata bir şey katmadığını gören kulun koşarak hayata bir şeyler katmasıdır Mübarek Ramazan.

Mübarek Ramazan, biz hayat yolunda geride bir iz bırakmadan yürüdüğümüzü hatırlatarak, geride bir iz bırak merhametle gülümseme ile diyendir. Her şey biter acılar dertler kederler, bak bakalım gerinde dert keder çile kaldı mı diyerek şükürsüzlüğümüzü sabırsızlığımızı bize gösterendir.

Mübarek Ramazan, hak yolunda hakka insana gönüllere merhametle imanla yürüyene, yürüdüğü yolu on bir ay sonra gelerek hala bu yolda mı diyerek, Hakkın selamı ile gelerek, dalda açan cennet çiçekleri sizleri kıskanıyor diyerek haber vererek, beraber nuruyla yürütendir gülümsetendir.

Mübarek Ramazan, bize hayatı bir defa yaşarsınız ve biter, lakin benimle beraber yaşarsanız, bitmezsiniz solmazsınız ölseniz de ölmezsiniz, ben size her yıl erken gelirim ki, geç kalmadan bensiz gitmeyin diye, beni gönderen Yüce Allah size ne kadar merhametle sevdiğini söylemek göstermek içindir.

Mübarek Ramazan, bize Rabbinizin güzelliklerini dün unuttunuz benimle hatırlayın, gerekirse unutmamak için bir aylığına nöbette kalın ve sakın unutmayın diye size gönderdiği bir hatırlatıcı, cennette sizi karşılamak için Yüce Allah. C.C. Bir davetim sizler için diyendir.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSanatçıya Destek
Sonraki İçerikBir Eksik / Şiir
Avatar
1962 Malatya Doğumlu. Ortaokul mezunuyum. Çocukluğumda okuma hevesim Tarkan çizgi romanı okuyarak başladı.1975 yılları idi galiba o dönemde tanıştım ve okuma hevesim aç bir kurt gibi başladı ve o dönemde çıkan gazete, mecmua, çocuk romanı-Kemal ettin tuğcu Serisinin tamamına yakınını-okudum. Mecmua ve dergiler bana yetişmiyor desem yeri azdır. Bu muhteşem atmosferi yaşamak ve devam ettirmek için o yaşlarda çalışmaya başlayarak özgürce ailemden izin almadan bu dergileri özgürce alarak okumaya başladım, Bu okumanın güzelliğini nasıl tarif edeceğimi bilemiyorum adeta yutuyordum. Hele gırgır dergisi, Teksas, Tommiks haftalık hiç kaçırmazdım. İlk okuduğum roman -SUÇ VE CEZA- dır ve bu roman okuma hızımda1978’ler de başladı ve elime geçen ve yeni çıkan romanları hemen alıp bir çırpıda okuyordum. Aynen deliler gibi hatta bir söz vardır-Aç olandan korkmayın gözü aç olandan korkun-diye bende aynen böyle idim. 1982 yılı Askerlik ve daha sonrası evlilik ve yaşama atılmamla bu yükseliş alçalmaya başladı. Evliyim 4 çocuk babasıyım.1990 yılında kamuda işçi olarak çalışmaya başladım. 2002 yılında tayinim nedeni ile çok sevdiğim şehirler arasında olan- Anakaraya- tayinim çıktı. 2010 yılına kadar çalıştım ve 2010 Ekim ayında emekli oldum. Şimdi kendi halimce okuyor ve yazmaya çalışıyorum -Allah'ın izni ile-Sinema, tiyatrodan, kitap okumaktan, ailemle baş başa vakit geçirmekten hoşlanırım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here