Metin Kuş “Sınır” Resim Sergisi Galetea-Art’ta

2

Galatea-art Sanat Galerisi 16 Mayıs-31 Mayıs tarihleri arasında Metin Kuş’un “SINIR” isimli resim sergisine ev sahipliği yapacak.

Metin Kuş “SINIR”

Metin KuşSINIR” adını verdiği  resim sergisinde, alışılagelmiş figür geleneğindeki hümanist yaklaşımın tek tek insanları kutsama ve insanı yüceltmenin aksine , insanlığa ve kalabalıklara bakışı  öncelikli olarak ele alıyor.

Metin Kuş “SINIR”

Metin Kuş “SINIR”

Bir tesbit ve dayanak olarak   Rönesans’tan başlayarak günümüze kadar gelen ve tek tek bireylerin anlatıldığı görsellik geleneğinin, bir hümanizm naifliğinin, geçerliliğinin kalmadığı ‘’sessiz yığınlar’’ın  yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla insanlığın  ne olduğunun ve ne olacağının, temsilcisi ve   belirleyici olarak yaşamın her alanında olduğudur. Belki de bu artık insanlığı  insandan hareketle anlatma geleneğinin sonu, kalabalıklar ise insanlık üzerinden yüzleşmenin gerçek yüzüdür, ‘’ yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla’’.

Metin Kuş ‘’ Sınır’’ adlı sergisi  16 Mayıs Salı günü, saat 18.00’da GALATEA – ART Sanat Galerisinde açılıyor. Metin Kuş resim sergisi 31 Mayıs 2017 tarihine kadar görülebilir…

Metin Kuş “SINIR” Resim Sergisi

Metin Kuş “SINIR” Resim Sergisi

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

2 yorum

 1. Melisa Seher K. üzerinde

  Serginin duyurusunu Sanat Duvarı’nda görüm ve gitme fırsatım oldu. Böylesine güzel bir resim sergisine sizden edindiğim malumat sayesinde gittiğim için size teşekkür etmek istedim. Güzel etkinliklerden bizi haberdar etmeye devam edin lütfen.

  • Önder Aydın
   Önder Aydın üzerinde

   Teşekkürler Melisa Hanım. Sizi mutlu etmek bizim için en büyük onur. Sanatsal etkinliklere mümkün oldukça yer vermeye devam edeceğiz.

Cevap bırakın