“Aslan payını almak için bıçağı büyük tutmak gerek.” Bertolt Brecht

Son(suz) Öykü, 1940 Valencia doğumlu ünlü oyun yazarı Jose Sanchis Sinisterra’nın eseri.

Çeviren Esen Özman yöneten ise Arif Akkaya.

“20 yıldır kapalı olan Masal Tiyatrosu… İki kadın yıllardır kayıp bir metni aramakta… Dünü, bugünü ve geleceği sorgulamakta. Ve provalar sırasında ölen Nestor’un gizemli ölümünü…”

Masal Tiyatrosu: Son(suz) Öykü
Masal Tiyatrosu: Son(suz) Öykü

İki kişilik bir oyun Son(suz) Öykü. Priscila ve Natalia… Yıllarca Masal Tiyatrosuna emek vermiş, tüm duygularını sahneye akıtmış ve sahnede yaşamış iki kadın. Masal Tiyatrosundan geriye kalanlar yalnızca onlar… Priscila hayata ve olaylara gerçekçi bakan, dışarıdan bakıldığından oldukça güçlü görünen lakin hüznünü içinde yaşayan bir kadın. Priscila’yı Ayşegül İşsever canlandırıyor. Natalia ise hayatın her anını büyük bir mutluluk, aşk ve heyecan ile yaşamayı seven; renkli bir kişiliğe sahip olmakla birlikte, kimi zaafları ve kırgınlıkları olan bir kadın. Natalia’yı ise Jülide Kural canlandırıyor.

Son(suz) Öykü; hüzünlü anlatısı ve yer yer güldüren replikleri ve aynı zamanda derin manalar içeren alt metinleri ile izlemeye değer bir oyun. Ocak ayı içerisinde, İstanbul Şehir Tiyatroları Sahnelerinde gösterime devam eden Son(suz) Öykü’yü kaçırmamanızı tavsiye eder, iyi seyirler dilerim.

İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oynanacak oyun farklı gün ve saatlerde tiyatroseverlerle buluşacak.

Masal Tiyatrosu Son(suz) Öykü’nün sahneleneceği gün ve saatler şu şekildedir:

  • 21 – 23 Ocak, Gaziosmanpaşa Sahnesi, 20.30.
  • 23 Ocak, Gaziosmanpaşa Sahnesi, 15.00.
  • 27 – 30 Ocak, F. Reşat Nuri Sahnesi, 15.00.
  • 27 – 28 – 30 Ocak, F. Reşat Nuri Sahnesi, 20.30.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here