Koza Düşünce 28. Sayı Tanıtım Bülteni

0
490

Koza Düşünce Dergisi’nin Mart – Nisan 2019 tarihli 28. Sayısı ciltli, kalın kapak basılıyor. Ayrıca yeni sayı, okumayı kolaylaştıran 16×24 ebatlarında. 80 sayfaya yükselen içeriğiyle kapağında ismail pelit’in bulunduğu sayısında, okuru ismail pelit’in “yoksul metin” adlı kitabına nazire olarak içinde hiç “a” harfi geçmeyen yazısıyla Semih Samyürek karşılıyor. Ardından Gülhan Tuba Çelik’in pelit ile gerçekleştirdiği kapsamlı bir söyleşi ve pelit’in yakında yayımlanacak olan kitabından bir bölüm okura sunuluyor. Dosya kapsamındaki son içerik ise Örsan Gürkan’ın imzasını koyduğu deneysel bir öykü.

28. sayının inceleme yazıları ise şöyle: Serkan Parlak, “Sait Faik Öykülerinde İnsan”, İlay Bilgili: “Ebro Nehrinin Kıyısında: Beyaz Fillere Benzeyen Tepeler”, Eray Sarıçam: “Popülist Şiirin Sınırlarında Bir Kitap: 7 Epik Figür & Nabız Vuruşları”, Talha Kutay: “Sosyalist Ekonomi ve Liberal Ekonomi Üzerine”.

Şiirleriyle dergide yer alan isimler: Esra Sağlık, Fuat Eren, Mustafa Işık, Eray Sarıçam ve Özgün Ergen. Öykü türünde ise Evşen Yıldız’ın dikkat çeken ve yayımlanan ilk öyküsü olan “Balkon”, Cansu Koçyiğit’in “Bebek” ve Ahmet Zeki Yeşil’in mizah öyküsü “Gönül Sokak Direnişi” bulunuyor.

28. sayının dikkat çeken diğer iki metni ise, Örsan Gürkan’ın Enes Malikoğlu ile yeni kitabı üzerine yaptığı söyleşi ve Oliver Kaplan’ın, Emin Aslan Özbek tarafından Türkçe’ye çevrilen, “Gabriel Garcia Marquez’in Büylüğü Gerçekçiliği” adlı incelemesi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikŞerif Kino “Kim Donkişot-2 Resim Sergisi”
Sonraki İçerikİDSO, Mart Ayının Son Konseri Grand Pera Emek Sineması’nda…
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here