İDSO, Mart Ayının Son Konseri Grand Pera Emek Sineması’nda…

0
109

İDSO Denizbank Konserleri’nde Mart Ayının Son Konseri Grand Pera Emek Sineması’nda…  Konserin Orkestra Şefi Anastasios Symeonidis…

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 29 MART 2019 CUMA  AKŞAMI İSTANBUL FİLARMONİ DERNEĞİ FARUK ERENGÜL ULUSAL PİYANO YARIŞMASI BİRİNCİLERİ  GENÇ PİYANİSTLER EMİR İLGEN VE SALİH HAŞİM AKTAŞ’A EŞLİK EDECEK                                             

Orkestra Şefi Anastasios Symeonidis

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor.     

Solist Emir İlgen ( Piyano )

Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 29 Mart 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de “ Grand Pera Emek Sineması” ndaOrkestra Şefi Anastasios  Symeonidis yönetiminde İstanbul Filarmoni Derneği’nin 4-9 Mart günleri arasında düzenlediği  Faruk Erengül Piyano Yarışması birincileri genç piyanistler Emir İlgen ve Salih Haşim Aktaş’a eşlik edecek.

Konserde; Camille Saint-Saens’in “ Piyano Konçertosu No.2 (1&3 Bölüm )”

Solist Salih Haşim Aktaş ( Piyano )

( * ), Wolfgang Amadeus Mozart’ın “ Piyano Konçertosu No.20 ( 1&3 Bölüm )”

( ** ) ve Felix Mendelssohn’un “ Senfoni No.5 ‘ Reformation’  

( *** ) adlı eserleri icra edilecek.

( * ) Saint-Saens’in 1868 yılında bestelediği 2 numaralı senfonik piyano konçertosu, çeşitli teknik zorluklarla bezenmiş, ve orkestra ile iç içe bir solo partisyon içerir.  Orkestra partisinin piyanoya uyarlanması bestecinin iki piyano için uyarlamasını temel alır.

( ** ) Mozart‘ın 20 numaralı piyano konçertosu, 1785 yılında tamamlanmıştır. Tipik bir konçerto olarak üç bölümden oluşmaktadır.. Mozart’ın en sevilen ve çok sıklıkla icra edilen konçertosudur.

( *** ) Felix Mendelssohn tarafından1830 yılında yazılan senfonidir.Senfoni 4 bölümden oluşur. Mendelssohn’un son senfonisidir. “ Reformasyon Senfonisi” de denir.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “ Beyoğlu Grand Pera Emek Sineması’nda  29 Mart 2019 Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde genç piyanistlerimizle birlikte klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız. Tüm sanatseverleri konserimizde görmek istiyoruz” diyor.                                

PROGRAM :

  • Camille Saint-Saens  “ Piyano Konçertosu No.2 ( 1&3 Bölüm )”
  • Wolfgang Amadeus Mozart “ Piyano Konçertosu No.20 ( 1&3 Bölüm )”

                                             — ARA—

  • Felix Mendelssohn  “ Senfoni No.5  ‘ Reformation’ “                 
PAYLAŞ
Önceki İçerikKoza Düşünce 28. Sayı Tanıtım Bülteni
Sonraki İçerikTomorrowland Festivali
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here