Kırtasiye Gezgini / Öğrenci Dostu Faber-Castell

0
28
Kırtasiye Gezgini / Öğrenci Dostu Faber-Castell

Kırtasiye ürünleriyle kurduğumuz ilişkiler, henüz okul öncesi dönemimizde başlar ve tüm hayatımız boyunca devam eder. Çok küçük yaşlardan itibaren kullanmaya başladığımız kalemler, boyalar, fırçalar, vb. ürünleriyle gönlümüzü çelen markalar, özellikle de eğitim hayatımızın pek çok kesitinde bize sadık bir yol arkadaşlığı yapar. Binlerce çeşit kırtasiye ürünü arasında biz yine dönüp dolaşıp bu ürünleri ararız… Bu ürünler, yalnızca sahip olduğu nitelikler bakımından değil, aynı zamanda bizde uyandırdığı etkiler bakımından da hayatımızda son derece önemlidir.

Marka Kurucusu Kapsar Faber (1730-1783)
Marka Kurucusu Kapsar Faber (1730-1783)

Alman markası Faber-Castell, birbirinden kaliteli ürünleriyle henüz okul öncesi dönemimizde hayatımıza girmeye başlamakta ve hemen tüm eğitim hayatımız boyunca bize eşlik etmekte. 250 yılı aşkın bir süredir dünya genelinde kırtasiye ürünleri arasında öne çıkan bu marka, yazı araç ve gereçlerinin yanı sıra çizim ve boyama araç ve gereçleri alanında da pek çok pratik çözüm sunmakta ve özellikle de öğrenciler tarafından çok beğenilmekte. Dünya genelinde 23 ülkeye yayılan üretim tesislerinde binlerce çalışana istihdam olanağı sunan ve 120’den fazla distribütörüyle ürünlerini en geniş pazarlara sunan Faber-Castell, sektördeki öncü konumunu hep ilerilere taşımak için her yıl ciddi kaynaklar ayırdığı gibi, öğrenci dostu ürünleriyle eğitim hayatımızın değişmez parçalarından biri olmayı da hep başarmakta. Eğitim hayatımızın neredeyse her anına eşlik eden Faber-Castell ürünleriyle ilgili olarak hemen hepimizin pek çok anısı vardır şüphesiz ki…

Faber-Castell ürünleri arasında neler yok neler… Versatil kalemlerden tükenmez kalemlere, kuru boyalardan keçeli kalemlere, yazı ve çizim takımlarından başka pek çok sete kadar geniş bir ürün yelpazesine yayılan ürünleri, eğitim hayatımız boyunca sayısız kez elimizden geçmiştir mutlaka.

Faber-Castell ürünleri öğrenci dostudur.
Faber-Castell ürünleri öğrenci dostudur.

Mercanlı kurşun kalemleriyle tanışmamız, yazı yazmayı öğrendiğimiz ilk dönemlere kadar geri gider. Ergonomik tutuş özelliklerinin yanı sıra yumuşak ucu ve uç kırılmasına karşı direnci arttıran özel yapıştırma sistemi, hızlı ve kolay yazı yazmayı mümkün kılmakta. Silindikten sonra yüzeylerde iz bırakmaması, yüzeylerde istenmeyen görüntülerin oluşmasını engelliyor. Öğrenci dostu bu ürünler, tüm öğrenim hayatı boyunca öğrencilerin sıkça kullanacakların ürünlerin başında gelmekte.

Faber-Castell versatil kalemleri kesintisiz yazım imkanı sunmakta.
Faber-Castell versatil kalemleri kesintisiz yazım imkanı sunmakta.

Öğrencilerin en sık kullandığı Faber-Castell ürünlerinden bir diğeri de Auto serisi versatil (uçlu) kalemlerdir. Hem fiyatları, hem de ergonomik tutuş özellikleri bakımından öğrenci dostu olan bu ürünler, otomatik olarak çıkan uçları sayesinde kesintisiz yazım imkanı sunmakta. Sert temas durumunda bile uç kırılmasını zorlaştıran özel yapıları ve üst kısımdaki plastik muhafazalı dayanıklı silgileriyle çok kullanışlı olan bu ürünler farklı renk seçeneklerine sahip. Tüm öğrencilerin kullandığı bu ürünler, dayanıklı yapıları sayesinde uzun yıllar kullanılabilmekte.

Faber-Castell Renkli Kalemleri
Faber-Castell Renkli Kalemleri

Peki ya, defterlerimize kelimenin tam anlamıyla renk katan kırmızı kalemlerimize ne dersiniz? Faber-Castell 1410 kırmızı kalemleri, konu başlıklarını belirtmenin ötesinde, öğrendiğimiz bilgileri zihnimizde kategorilendirmemize ve önemli noktaları zihnimize yerleştirmemize katkı sağlayan en önemli yazı araçlarından biridir. Kalem kutularımızın olmazsa olmaz parçalarından biri olan bu ürünler, en sık aldığımız ürünlerin başında gelmekte. Yüksek kaliteli mineleri, çok amaçlı kullanımlar için uygun özellikte. Uç kırılmasına karşı direnci arttıran özel yapıştırma sistemi, bu ürünlerin aynı zamanda da kolay açılabilir olmasını sağlamakta.

Faber-Castell ürünleri aynı zamanda da doğa dostudur. (500 x 375)
Faber-Castell ürünleri aynı zamanda da doğa dostudur. (500 x 375)

Peki ya, silgilere ne dersiniz? Birbirinden güzel renkleri ve kokularıyla Faber-Castell silgileri, eğitim hayatımızın hemen her anına tanıklık etmiştir, dersek abartmış olmayız herhalde… Özellikle de sınavlarda cevap anahtarları üzerinde yaptığımız silme işlemlerinden sonra karalama yapmama ve silgi tozlarıyla etrafı kirletmeme özelliklerine ne kadar sevindiğimizi hatırlatmaya gerek yoktur sanırız… Kurşun kalem izlerini kusursuz bir biçimde silen bu ürünler, PVC içermemekte ve öğrenci dostu olmalarının yanı sıra, aynı zamanda da doğa dostu ürünler arasında başı çekmekte.

Eğitim hayatımızın ilerleyen aşamalarında tükenmez kalemlerle tanışmaya başladığımızda Faber-Castell 1440 tükenmez kalemleri, en sadık yol arkadaşlarımızdan biri haline gelmekte. Siyah, mavi ve kırmızı renk seçenekleri içinde hep elimizin altında olmasını istediğimiz bu ürünlerin 0,8 mm uç kalınlıkları ve özel mürekkepleri, rahat ve yumuşak yazım olanağı sunmakta. Özel mürekkebi ayrıca, kesintisiz çizgiye imkan tanır ve uzun süre dayanıklıdır. Nikel gümüş ucu, karbid bilyesi ve havalandırmalı kapakları nedeniyle bu ürünler hem çok pratik, hem de çok kullanışlıdır. Bu yüzden çantalarımızdan ve ceplerimizden hiç eksik etmek istemeyeceğimiz ürünlerin başında gelmektedir.

Faber-Castell İğne Uçlu Tükenmez Kalem
Faber-Castell İğne Uçlu Tükenmez Kalem

Daha ince görünümlü yazılar için öğrenciler tarafından yine sıklıkla tercih edilen bir diğer Faber-Castell ürünü ise 1425 iğne uçlu tükenmez kalemidir. Kalem kutularında, çanta ve ceplerde, çalışma masası ve sıralarda en sık görmeye alıştığımız bu kalemler 0,7 mm uç kalınlığına sahiptir.

Özel mürekkepleri sayesinde hem hızlı, hem de kolay yazım olanağı sunan bu kalemler, ince yazılar yazmak için oldukça uygundur.

Faber-Castell dünyasının öğrenci dostu ürünleri, yalnızca yazı araç ve gereçleri alanında değil, aynı zamanda boya araç ve gereçleri alanında da sıklıkla karşımıza çıkmakta. 12’li, 24’lü veya 36’lı setler şeklinde satışı yapılan boya setleri, eğitim hayatımız içinde resim derslerimizin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir şüphesiz ki. Ergonomik gövdesiyle elin kaymasını önleyen yumuşak tutuş özellikleri, canlı ve parlak renkleri ve kalem gövdesine isim yazmak için bırakılan özel kısımları, pek çoğumuzun anılarına işlemiştir. Bu ürünler de hem fiyatları, hem de dayanıklılıkları bakımından öğrenci dostu ürünler kategorisinin hep üst sıralarında yer almayı uzun yıllardır başarıyla sürdürmektedir.

Faber-Castell Kuru Boya Kalemleri
Faber-Castell Kuru Boya Kalemleri

Faber-Castell Grip 2001 36’lı kuru boya kalem seti, eli yormayan ergonomik üçgen gövdeye sahiptir ve uç kırılmasına karşı direnci arttıran özel yapıştırma sistemi öğrenciler tarafından çok beğenilmektedir. Canlı ve parlak renklerinin yanı sıra renklerinin yüksek bir örtücülük düzeyine sahip olması ve gövdesinin çevre dostu su bazlı vernikle kaplı olması da bu ürünlerin tercih nedenleri arasında öne çıkmakta.

Peki ya sulu boyalar? Hangimizin sulu boyalarla ilgili bir anısı yoktur acaba!?… Kullanım kolaylığı ve parlak renklerinden dolayı içimizde yalnızca resim sevgisi uyandırmakla kalmayıp çevre bilinci ve insana saygı düşüncelerini de uyandıran Faber-Castell sulu boya setleri, her yaş grubu için uygun özelliklere sahip olduğu gibi, çocukları resme alıştırmak ve serbest zaman etkinliklerinde yaratıcılık yeteneklerini geliştirmek için de ideal ürünler arasındadır. Farklı sayıda renkten oluşan bu setlerin 12 ve 21 renkli olanları daha fazla tercih edilmekte.

Öğrencilerin serbest zaman etkinliklerinde en sık kullandığı ürünlerin başında gelen keçeli kalemler de yine bu bağlamda anılması gereken ürünler arasında. Genellikle hızlı bitmelerinden yakındığımız keçeli kalemlerin aksine Faber-Castell Grip Finepen 20’li poşet keçeli kalemleri uzun süreli kullanımlar için uygun özelliklere sahip olduğu gibi, ergonomik üçgen gövdesi ve 0,4 mm uç kalınlığıyla en sık tercih edilen öğrenci dostu ürünlerin başında gelmekte. Bu ürünler ayrıca, yıkanabilir su bazlı mürekkebi sayesinde leke korkusu olmaksızın kullanılabilmekte.

Faber-Castell ürünleri uzun süre dayanıklıdır.
Faber-Castell ürünleri uzun süre dayanıklıdır.

Efendim, öğrenci dostu Faber-Castell ürünleri burada anlatmakla bitmez. Kurulduğu ilk günden beri yazı araç ve gereçleri alanında öncü markalardan biri haline gelen Kalemlik.com sitemiz üzerinden tüm Faber-Castell ürünlerini kolaylıkla inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü rahatlıkla sipariş verebilirsiniz.

Kalıcı izler bırakmanız dileklerimizle…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here