İtirazım Var Masallara

0
621
İtirazım Var Masallara

Masallardan,  görmek istemediğimiz  acı gerçeklere uzanan bir çığlık:

‘İTİRAZIM VAR MASALLARA’

Oyun Künyesi:

Yazan-Yöneten: Bahadır Yüksekşan, Yardımcı Yönetmen: Alev Koçer,

Oyuncu: Bahadır YüksekşanDekor/Kostüm Tasarım: Tuğba Yüksekşan & Ferit Can, Işık – Müzik Kumanda: Tuncay Keleş,

Video – Fotoğraf-Afiş Tasarım: Cem Demirel,

Şarkı:Bahadır Yüksekşan & Nexus Production

İtirazım Var Masallara;  Bahadır Yüksekşan ’ın yazıp yönettiği , masal karakterlerinin bilmediğimiz hayatlarından yola çıkarak, çok iyi bildiğimiz   gerçeklere uzanan tek kişilik müzikli bir performans.

Bir gazino atmosferinde geçen oyun,  masalların  gerçeklerine uzandıkça kimi zaman  içerdiği kara mizahla gülümsetmeyi, ama çoklukla “iyilik, sevgi, intikam, isyan, şiddet, istismar “ gibi durum, duygu ve acılarla yüzleşmeyi hedefliyor.

Bahadır Yüksekşan’ın aynı zamanda oyuncu olarak  seyredeceğimiz  , seyirciye şöyle sesleniyor: “Sert  ama  şarkılardan teselli bulan, siyahı renkli, altını fakir ve bol çuvaldızlı bir gece vadediyoruz. Duymaya  cesaretiniz, gönlünüzden  eşliğiniz  varsa, gelin.. Belki de  bir masal yazarız  vuslata dair. Çünkü  biliriz;  gerçeğin gölgesinde solar gönüller…”

“ Duymaya  cesaretiniz, gönlünüzden  eşliğiniz  varsa, gelin..belki de  bir masal yazarız  vuslata dair çünkü  biliriz;  gerçeğin gölgesinde solar gönüller…”

 “İtirazım Var Masallara” adlı oyun seyirciye,   masalların acı ve bilinmedik   gerçeklerine uzanan, sert ama  şarkılardan teselli bulan, siyahı renkli, altını fakir ve bol çuvaldızlı bir gece vadediyor.

 **Oyun +18 yaş seyirci için uygundur.

PAYLAŞ
Önceki İçerikİDSO 22 Mart Konseri Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde
Sonraki İçerikMutluydum Beni Neden Uyandırdınız?
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here