İDSO “Ulusal Genç Yetenek Yarışması” 2017 Başvuruları Başladı

0
28
İDSO “Ulusal genç Yetenek Yarışması” 2017 Başvuruları Başladı
İDSO “Ulusal genç Yetenek Yarışması” 2017 Başvuruları Başladı

Yarışmada başarılı olan gençler 19 Mayıs 2017’de “Genç Yetenekler Haftası” konserinde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde sahne alacak.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO),  Genç Yetenekler Haftası konserinin solistlerini belirlemek üzere bu yıl da Sedat Gürel-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı katkıları ile “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması” düzenliyor.

İDSO “Ulusal genç Yetenek Yarışması”
İDSO “Ulusal genç Yetenek Yarışması”

“Ulusal Genç Yetenekler Yarışması”nın başvuruları 14 Nisan’a kadar yapılabilecek. İDSO tarafından her yıl düzenlenen “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması”, 2017 sezonunda Klasik Dönem eserleri üzerine, tüm enstrüman gruplarından adaylar ve şancılar için gerçekleştirilecek.

Dereceye giren adaylara İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 19 Mayıs 2017 tarihli “Genç Yetenekler Haftası” konserinde çalma olanağı verilecek. Seçici Kurul, konser programının süresini göz önüne alarak dereceye giren eserlerin tamamını veya bazı bölümlerini programa dahil edecek. Ayrıca birinciye  5 bin TL, ikinciye 3 bin TL, üçüncüye 2 bin TL para ödülü verilecek.

Başvuru için gerekli dosyaların 14 Nisan 2017 tarihine kadar İDSO Müdürlüğüne veya info@idso.gov.tr adresine gönderilmesi gerekiyor.  Detaylı bilgi www.idso.gov.tr adresinden edinilebilecek.  Yarışma tarihleri,  14 Nisan 2017 tarihinden sonra www.idso.gov.tr’den duyurulacak.

PAYLAŞ
Önceki İçerikHakan Tağmaç İmzalı Yetmezkaç Romanı Çıktı
Sonraki İçerikRessam Pamir Cazım Bezmen’den Resim Sergisi
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here