Hakan Tağmaç İmzalı Yetmezkaç Romanı Çıktı

0
18
Hakan Tağmaç İmzalı Yetmezkaç Romanı Çıktı
Hakan Tağmaç İmzalı Yetmezkaç Romanı Çıktı

YETMEZKAÇ, Roman, Pupa Yayınları  (HAKAN TAĞMAÇ)

“… ama iyi ki bir sonu vardı her hikâyenin, yoksa hiç yenisi yazılabilir miydi?”

Yetmezkaç, Hakan Tağmaç

Terk edilmiş bir şantiyede karşınıza bir perde çıksa ve özellikle sayı ile karşılık verilebilecek her sorunuza cevap vermeye başlasa, üstelik cevabı beğenmediğiniz de çok ayrıntılı bilgilerle size cevabın doğruluğunu ispatlasa, o perdeye ne sorardınız?

O güne kadar kaç kitap okuduğunuzu mu? Kaç kere içtiğinizi, kaç kere âşık olduğunuzu, kaç kere kahvenizden bir yudum alıp yaşıyorum dediğinizi mi? Yoksa daha ciddi şeyler, söz gelimi, kaç kere kaçtığınızı, bırakıp gittiğinizi mi sorardınız?

Rüyası Tekrar ve Ne Olur Geri Dönme öykü kitaplarındaki hayatını değiştirmeye çalışan kahramanlarını unutamadığımız Hakan Tağmaç; kaybolma, şiddet, aşk, aldatma, çağrışım, hayaller ve yolculuğu şaşırtıcı bir şekilde işlediği romanında, neler sordurmuyor ki!

Sır kitapları okuyup, mutlu olmanın formülünü arayanlar, hiçbir şey onlara yetmemesine rağmen oldukları yerde mıhlanmış gibi dururken, her şeyle mutlu olabilen ama hiçbir şeye yetemedikleriyle hissiyle kaçanların peşinde buluyor kendini okuyucu bir anda.

Meselesi yetinmek değil yetememek kitabın. “Neden hiçbir şeye yetişemiyoruz? Neden ailemize, işimize gücümüze, arkadaşlarımıza yetemiyoruz hissiyle koşturuyoruz, nasıl bu düşünceyi kanımıza enjekte ediyorlar? Oysa yetebilecekken güvensizlik, yılgınlık ya da bencillikle yetemediğimiz ne çok şey var hayatımızda.” düşünceleri arasında salınırken, farklı bir sonla karşılaşacağınız sarsıcı bir roman Yetmezkaç.

PAYLAŞ
Önceki İçerikDüşsel!
Sonraki İçerikİDSO “Ulusal Genç Yetenek Yarışması” 2017 Başvuruları Başladı
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here