İDSO DenizBank Konserleri Bu Hafta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda…

0
31
İDSO DenizBank Konserleri Bu Hafta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda…

İDSO DenizBank Konserleri bu hafta Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda…  Mart ayının bu son  konseri’nde Orkestra Şefi Avi Ostrowsky…

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI, 30 MART CUMA AKŞAMI PİYANİST TOROS CAN’A EŞLİK EDECEK

Orkestra Şefi Avi Ostrowsky
Solist Toros Can’a ( Piyano )

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, bu hafta  30 Mart  Cuma akşamı saat 20.00’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda Orkestra Şefi Avi Ostrowsky yönetiminde  solist Toros Can’a ( Piyano )  eşlik edecek.

Konserde;  Manuel De Falla’nın İspanyol Bahçelerinde Geceler”  ( * ) ve Hector Berlioz’un  Symphony Fantastique” ( ** ) eserleri icra  edilecek.

* Eserin İlk yorumu 1916 yılında Madrid’de gerçekleştirilmiştir. İspanyol piyanisti Ricardo Vines’e adanmış, ilk defa gene onun tarafından yorumlanmıştır. Piyano, renk efektlerini zenginleştirmek için kullanılmıştır.

 **  Fantastik Senfoni’nin ilk seslendirilmesi 1830 tarihinde  gerçekleşmiştir. Çalgısal bir eser, dramatik bütünlüğü olan, bir opera librettosunu andıran, belirli bir metin üzerine yazılmıştır.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık, “ Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda             30 Mart Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz Mart ayının bu son konserinde yine klasik müzik dolu bir akşam yaşayacağız.Tüm sanatseverleri konserimize bekliyoruz” diyor.

PROGRAM :

30 MART CUMA  

LÜTFİ KIRDAR ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI

SAAT 20.00

 *  Manuel De Falla “ İspanyol Bahçelerinde Geceler”

*  Hector Berlioz   Symphony Fantastique”

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikMavi Rüya Öyküleri -Girizgah- Yelkenli Sevgili
Sonraki İçerikSıhhatinize Dostlar / Şiir
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here