İDSO Çinli Müzikseverlerle Buluşuyor!..

0
49
Şef Josef Sulien

Çin Turnesine çıkan İDSO, 21 Aralık – 07 Ocak tarihleri arasında 10 şehirde 10 konser verecek.

İDSO, ünlü Şef Josef Sulien yönetiminde Çin’in en büyük konser salonlarında Çinli müzikseverlerle buluşuyor.

Başarılarına bir yenisini ekleyen İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 21 Aralık – 07 Ocak tarihleri arasında ünlü Şef Josef Sulien yönetiminde Çin’in 10 şehrinde konser verecek.

İDSO, Çin turnesindeki ilk konserini Fuzhou kentinde 22 Aralık Cumartesi günü Fuqing City Art Center’da verdi. Çinli müzikseverlerin büyük ilgi gösterdiği ve beğeniyle izlediği ilk konserin ardından ikincisi 24 Aralık’ta (Bugün)  Jinan kentinde  Qihe Art Center’da gerçekleştiriliyor.

Yeni yılın ilk konseri Shangai’da…

Turne kapsamındaki konserler sırasıyla 26 Aralık Çarşamba günü Harbin kentinde Harbin Concert Hall’da; 27 Aralık Perşembe günü Mudanjiang kentinde Mudanjiang Art Center’da; 29 Aralık  Cumartesi günü Yichang kentinde Yichang Theather’da; 31 Aralık Pazartesi günü Yangzhou kentinde Yangzhou Concert Hall’da verilecek. Yeni yılın ilk konseri ise 1 Ocak 2019 Salı günü Shangai’da Shangai Theater’da gerçekleştirilecek. Çin turnesi;  4 Ocakta Quanzhou kentinde Quanzhou Haixia Sports Hall’da verilecek konserle devam edecek. Turnenin son konseri ise 5 Ocak Cumartesi günü Chengdu kentinde gerçekleştirilecek. 

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “İDSO ekibi olarak olağanüstü sanatsal değere sahip, dünya çapında şef ve solistlerle gerçekleştireceğimiz Çin Konser Turnemizde ülkemizin adını geniş kitlelere duyuracağımız için çok mutluyuz ve gururluyuz” dedi.

SHANGAI THEATHER
YANGZHOU CONCERT HALL
PAYLAŞ
Önceki İçerikSoğuktan Korkmayan Tek Kuş
Sonraki İçerikManş Denizi Devini Dizginleyen Bir Denizkızı; Nesrin Olgun
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here