İDSO, 26 Ekim 2018 Cuma Akşamı Saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde

0
15
İDSO, 26 Ekim 2018 Cuma Akşamı Saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde

CUMHURİYET BAYRAMI ÖNCESİ İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI ( İDSO )  İLE YİNE MÜZİK DOLU GÜZEL BİR AKŞAM YAŞANACAK!

İDSO, 26 Ekim 2018 Cuma akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde, Cumhuriyet Bayramı öncesi dinleyicilerine Cumhuriyet coşkusu ile birlikte müzik ziyafeti sunacak.

26 Ekim 2017 Cuma akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de başlayacak İDSO –  Cumhuriyet Bayramı Konseri’nde şef Can Okan, solist Ruşen Güneş (Viyola) dinleyicileriyle buluşurken, konserin ikinci yarısında orkestra, İstanbul Senfoni Orkestrası Korosu’na eşlik edecek. İstanbul Senfoni Orkestrası Korosu’nun şefliğini Gökçen Koray & Seval Irmak yapacak.

Gökçen Koray

Şef Can Okan’ın yöneteceği Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki  “İDSO – Cumhuriyet Bayramı Konseri”nde orkestra eşliğinde Ruşen Güneş, Franz Anton  Hoffmeister’in “ Re Majör Viyola Konçertosu” eserini icra edecek. Ayrıca koro tarafından Ferit Tüzün’ün “ Söyleşi” ve Hasan Uçarsu’nun Koro ve Orkestra için düzenlenen “ Nazım Hikmet’in Kuvayi Milliye destanından Arhavili İsmail’in Öyküsü” adlı eserleri  dinleyicilerle buluşacak.

Seval Irmak

27 Ekim Cumartesi akşamı ise; Özel Sezin Okulu’nda saat 20.00’de  “Cumhuriyet Bayramı     Eğitim Konseri” gerçekleştirilecek. İDSO, Şef Can Okan yönetimde solist Ruşen Güneş’e  (Viyola) eşlik edecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “Cumhuriyetimizin 95. Kuruluş Yıldönümü öncesi tüm müzik ve sanatseverleri Cumhuriyetimizin coşkusunu yaşamaya Caddebostan Kültür Merkezi’ne davet ediyoruz, hep birlikte bu coşkuyu yaşayalım ve kutlayalım” diyor.                                

 

 

PROGRAM :

Ruşen Güneş

 26 EKİM CUMA – Caddebostan Kültür Merkezi ( CKM ) – Saat 20.00

27 EKİM CUMARTESİ – Özel Sezin Okulu – Saat 20.00 ( EĞİTİM KONSERİ )

 Ferit Tüzün “ Söyleşi”

  • Franz Anton  Hoffmeister “ Re Majör Viyola Konçertosu”

                                            — ARA—

  • Hasan Uçarsu “ Nazım Hikmet’in Kuvayi Milliye destanından Arhavili İsmail’in Öyküsü”

                                   

 

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikLettres de Gare Bleues
Sonraki İçerikBioderma İle Cildiniz Her Zaman Güvende Olsun İster Misiniz?
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here