İDSO, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Konseri

0
40
Orkestra Şefi Hasan Niyazi Tura
  • İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 20 Mayıs 2019 Pazartesi  akşamı  gençlere eşlik edecek…
  • Konserin Orkestra Şefi Hasan Niyazi Tura…

İDSO, 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KONSERİ’NDE ULUSAL GENÇ YETENEKLER YARIŞMASI’NDA DERECEYE GİREN GENÇ YETENEKLERİ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTURACAK

Solist Cansu Naz Eriş ( Piyano )

İDSO DenizBank Klasik Müzik konserleri kapsamında 20 Mayıs 2019 Pazartesi akşamı saat 20.00’deLütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda “Genç Yetenekler Haftası” konseri gerçekleştirilecek. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Konserinde “Ulusal Genç Yetenekler Yarışması”nda dereceye giren başarılı genç yetenekler İDSO eşliğinde sahne alacak.

Solist Emir Kemancı ( Viyola )

2019 sezonunda Klasik Dönem eserleri üzerine, tüm enstrüman gruplarından adaylar ve şancılar için gerçekleştirilen “Genç Yetenekler Haftası” konserinde dereceye giren adaylar, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde 20 Mayıs Konseri’nde yeteneklerini gösterme şansını bulacaklar.

İDSO, Şef Hasan Niyazi Tura yönetiminde Sedat Gürel-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı işbirliği ile Ulusal Genç  Yetenekler Yarışması  birincisi Solist Cansu Naz Eriş ( Piyano), ikincisi Solist Emir Kemancı ( Viyola ) ve üçüncüsü Solist  Kazım Kaan Alıcıoğlu’na ( Keman ) eşlik edecek.

Solist Kazım Kaan Alıcıoğlu ( Keman )

Konserde;  Ludwig Van Beethoven’ın“ Leonore Uvertür No.3 ”,  Sergei Prokofiev’in“ 1. PiyanoKonçertosu”, William Walton’ın “ Viyola Konçertosu ( 1. Bölüm )”  ve Ulvi Cemal Erkin’in“ KemanKonçertosu ( 3. Bölüm )” adlı eserleri icra  edilecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil, “ Ulu Önderimizi anacağımız bu anlamlı günde 20 Mayıs konserimizle müzikseverlere yine muhteşem bir akşam yaşatacağımıza inanıyoruz. “ Ulusal Genç Yetenekler Yarışmasında” dereceye giren başarılı genç yeteneklerle birlikte olacağımız için mutluyuz ve gururluyuz” diyor.

PROGRAM :

  • Ludwig Van Beethoven “ Leonore Uvertür No.3 ”
  • Sergei Prokofiev  “ 1. Piyano Konçertosu”
  • William Walton  “ Viyola Konçertosu ( 1. Bölüm )”   
  • Ulvi Cemal Erkin  “ Keman Konçertosu ( 3. Bölüm )”
PAYLAŞ
Önceki İçerikBeyni Olmasa Da Olur Beğeni Olsun!
Sonraki İçerikCarmen 3
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here