Hafızasını Kaybeden MÜZEDEN Bir Traktöre MEKTUPLAR 28 Şubat’ta DasDas’ta!

0
11
Hafızasını Kaybeden MÜZEDEN Bir Traktöre MEKTUPLAR 28 Şubat’ta DasDas’ta!
Hafızasını Kaybeden MÜZEDEN Bir Traktöre MEKTUPLAR 28 Şubat’ta DasDas’ta!
Hafızasını Kaybeden MÜZEDEN Bir Traktöre MEKTUPLAR 28 Şubat’ta DasDas’ta!

ba- Disiplinlerarası Sanat Topluluğu’nun 2016-2017 sezonu boyunca Garaj’da seyirciyle buluşan oyunu “Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar” DasDas’ta.

“Bellek” , “Yas”, “Kayıp” ve “Aile” gibi konuları elen alan oyun, seyirciyi kendi yasının da izlerini sürmeye davet ediyor.

Metnini Ferdi Çetin’in yazdığı, konsept ve yönetmenliğini Yusuf Demirkol’un üstlendiği oyunda Nilay Erdönmez’in tek kişilik performansına sesiyle Turan Özdemir eşlik ediyor.

“Hafızasını Kaybeden Müzeden Bir Traktöre Mektuplar” 28 Şubat Çarşamba 21.00’de DasDas’ta seyirciyle buluşuyor.

Hafızasını kaybeden müzeye arkadaşlık edin!

Oyun Hakkında

“Girişi küçük bir bahçeye açılan bir evde kalıyoruz burada. Üst kattaki komşularımız çok yardımcı oluyorlar. Annemi yalnız bırakamıyoruz evde, bazen onlara emanet ediyoruz.”

Bir ailenin üç kuşak hikâyesinden arta kalan mektupların, kaybolan eşyaların, insanların ve fotoğrafların ardında bıraktığı yas.

Geceleri sokaklarda dolaşan bir müze.

Sahibini kaybeden bir traktör.

Bir dostluk hikâyesi.

“Ben iyiyim, Paris’e ilk gittiğim gibi değil, kendimi idare edebiliyorum. Türkiye’den gelen bir öğretmen arkadaşımız çok yardımcı oluyor. Haberlerini bekliyorum.”

 metin FERDİ ÇETİN

konsept ve yönetmen YUSUF DEMİRKOL

oyuncu NİLAY ERDÖNMEZ

üst ses TURAN ÖZDEMİR

makyaj FİLİZ ESEN

teşekkür MEHMET TÜKEL ACAR, YEŞİM ÖZSOY

Web: http://ba-bel.org , http://garajistanbul.org

Fragman: https://youtu.be/o_WuLkvSJ9Y

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikBlack Panther Film Eleştirisi
Sonraki İçerikEL CONCIERTO
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here