Durduk Yere

0
72
Durduk Yere

Bazı şeyler durduğunuz yere göre değişir, çoğu şey ise durduk yere…
Murad Ertaylan’ın yeni kitabı çıktı. İç dünyamıza ayna tutan, dürüstlüğümüzü sorgulayan bir novella Durduk Yere. Yazar, kalıplaşmış değer yargılarımızı her gün karşılaştığımız, sokağımızda yaşayan bizden karakterler aracılığıyla sorguluyor. Bir insan her koşulda iyi veya kötü olabilir mi, başımıza gelenlere göre doğru ve yanlış anlayışımız değişebilir mi? Bu ve benzeri evrensel sorulara cevap arıyor usta öykücü.
Aklı başında bir adam, aşkının ölümünden sorumlu tuttuğu birisiyle pazarlığa oturmaz belki, ama Zeynel oturuyor. Başarılı olmak için yanıp tutuşan gencin hırsı, kıskandığı rakibine yardım eli uzatmasına engel olabilir nomalde. Ama Gökhan, sadece iş bulması için referans olmakla kalmıyor, sevdiği kızdan bile vazgeçiyor Hayrettin’in mutluluğu için.
Durduk Yere, düşündürücü olduğu ölçüde esprili, neşeli ve keyifle okunan bir eser. Ancak eğlenceli bir okuma sunmaktan daha büyük bir misyonu var; farkındalığımızı artırmak ve farklılıklarımızı kabul etmek. Ertaylan, önsözde şu şekilde açıklıyor amacını; “Mizahı, mantıktan ve mistisizmden güçlü kılan, birleştirme özelliğidir. Madem ki, illa bir toplumun parçası olmak gibi bir görevimiz var, barış içinde yaşamayı öğrenmemiz gerekir.”
Yazar: Murad ERTAYLAN
Yayınevi: P Kitap
Kategori: Kurgu Edebiyat
Türü: Novella
Birinci baskı: Mayıs 2019
Sayfa sayısı: 96
Barkod: 9789752411180

PAYLAŞ
Önceki İçerikAldırma
Sonraki İçerikSessiz Dostların Sesi -2- Lapis Lazuli
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here