Çetin Emeç’i Anma Konseri

0
854
Çetin Emeç’i Anma Konseri

Çetin Emeç’i Anma Konseri 01 Mart 2019 Cuma Akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde…

İDSO DENİZBANK KONSERLERİ’NDE BU CUMA SANATSEVERLER USTA GAZETECİ ÇETİN EMEÇ’İ ANACAK.

Murat Berk (Viyolonsel)

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), 01 Mart  2019 Cuma akşamı muhteşem bir klasik müzik şöleni sunacak. İDSO Denizbank konserinde gazeteci Çetin Emeç aramızdan ayrılışının 29. yılında sevgi, saygı ve özlem dolu muhteşem bir konserle anılacak. CKM’desaat 20.00’de başlayacak “Çetin Emeç’i Anma Konseri” nde; İDSO, Orkestra Şefi Can Okan  yönetiminde solist Murat Berk ( Viyolonsel ), solist  Evrim Güvemli ( Klarinet ), solist Recep Fıçıyapan ( Flüt ) ve solist Aslı Erşen’e ( Trombon )  eşlik edecek.

Aslı Erşen (Trombon)

Konserde;  Felix Mendelssohn’un “ Fingal Mağarası Uvertürü”, Franz Danzi’nin  “ Flüt ve Klarinet için düzenlenmiş Senfoni Konçertant Op.41”, Robert Schumann’ın  “ Genoveva Uvertür”, Max Bruch’ın  “ Kol Nidrei Op.47” ve Ferdinand David’in“ Trombon Konçertosu”adlı eserleri icra edilecek.

02 Mart Cumartesi akşamı ise; Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’ndesaat 20.00’de  Çetin Emeç’i Anma Konseri çerçevesinde  “Eğitim Konseri” gerçekleştirilecek. İDSO,  Orkestra Şefi Can Okan  yönetiminde solist Murat Berk  (Viyolonsel ), solist   Evrim Güvemli ( Klarinet ), solist Recep Fıçıyapan ( Flüt ) ve solist Aslı Erşen’e  ( Trombon )  eşlik edecek.

Evrim Güvemli – Klarinet

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “ 01 Mart Cuma ve 02 Mart Cumartesi akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde usta gazeteci Çetin Emeç’i sevgi, saygı ve özlemle anacağız. Tam 29 yıl önce üzücü bir şekilde aramızdan ayrılan Çetin Emeç’i anacağımız bu anlamlı konsere tüm sanatseverleri bekliyoruz” diyor.                         

Recep Fıçıyapan – Flüt

PROGRAM :

01 MART 2019 CUMA CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ – SAAT.20.00

02 MART 2019 CUMARTESİ – KARTAL HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ – SAAT.20.00 – Eğitim Konseri

  • Felix Mendelssohn  Fingal Mağarası Uvertürü”
  • Franz Danzi  Flüt ve Klarnet için düzenlenmiş Senfoni Konçertant Op.41”,

                                                — ARA—

  • Robert Schumann Genoveva Uvertürü
  • Max Bruch “ Kol Nidrei Op.47”
  • Ferdinand David “ Trombon Konçertosu”
PAYLAŞ
Önceki İçerikBanu Anka ile “Bakış” Resim Sergisi Hakkında Video Röportaj
Sonraki İçerikSessiz Dostların Sesi -1- Mor Ametist
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here