Cem Uslu ve Popüler Gerçek

4
222
Cem Uslu ve Popüler Gerçek
Cem Uslu ve Popüler Gerçek

Cem Uslu‘nun yazıp yönettiği aynı zamanda oynadığı “Popüler Gerçek “bu yıl tüm tiyatro severlerle Tiyatro İstanbul & Ekip Tiyatrosu‘yla birlikte sizlerle!!!

Cem Uslu bundan bir yıl kadar önce benim öğretmenimdi. Bizim dersimize ilk girdiğinde ilk önce bize insan olmayı başarabilmeyi ve sonrasında, yürürken yerlere bakamayacak kadar güçlü biri olmayı öğretti.” Ne alaka?” diyenleri duymuyor değilim… Ne mi alaka? Çünkü yürürken veya sahnedeyken hep yere bakarsanız kendinizi kapatır soyutlaştırırsınız ve bir süre sonra yere bakarken insanlara çarpar sonrasında da sanki yere bakınca para bulacakmış gibi hep yere bakarsın:))

Yolunuzdan şaşabilir, özgüveninizi yavaş yavaş tüketirsiniz… Bu size büyük bir kayıp sağlar “YERE BAKMA YERDE BİR ŞEY YOK” Bu oyunculuk egzersizini bizlere sunmuştu… (Bunun gibi bir sürü güzel egzersiz )Ben de sizlerle paylaşmak istiyorum ve size diyorum ki, bu oyuna gidin be kardeşim!!!

Egzersiz bitiminde hemen bizi sahneye çağırırdı. Ayrıca bize saygıyı da çok mu çok öğretti! Bazen bilerek kötü oynardı ki; onu gösterdiği mimikleri sahnede görüp izleyelim. Ne güzeldir Cem Uslu’yu sahnede izlemek. O kocaman gözlerini patlatır, sesini öyle güzel kullanırdı ki! Taklidin en kötü şey olduğunu o sahnede ki gösterdiği küçük anlarla beynimize kodlamıştır sevgili öğretmenimiz. Kendisini anlata anlata bitiremem…

Tiyatro İstanbul & Ekip Tiyatrosu işbirliğiyle Popüler Gerçek tiyatro oyunu.

Neyse bu öğrenciniz çok konuştu şimdi size oyunundan bahsedeceğim: ŞAKA ŞAKA :))) Elbette bahsetmeyeceğim ben bu çok değerli öğretmenimle yaşadığım küçük an’ları mı paylaştım sizinle; çünkü bir olayın fragmanı olursa büyüsü bozulur. Popüler gerçeğin anlatımını benden beklemeyin, ama az çok canlanmıştır zihinlerde böyle anlatılan birinin ne tür güçlü bir oyun yazıp yönettiği. Bir tek Cem Uslu iyi oynuyor diyemem, oyuncu kadrosu da bir o kadar güçlü!

Kimler mi?

  • Emel Çölgeçen
  • Kerem Atabeyoğlu
  • Almila Uluer
  • Nihal Usanmaz
  • Cem Uslu

POPÜLER GERÇEK”e gidin diyorum; başka da bir şey demiyorum! Ama muhakkak kulise gidip Cem Uslu‘yla tanışın tanışmasanız bile bu adamın sahnede ne kadar doğal ve samimi oynadığını, bu oyunu neye dair yazdığını, bakış açısını anlamış olacaksınız. Bununla birlikte bana göre Cem Uslu aynı zamanda çok da iyi bir yazar olduğunu bize bu yıl da kanıtlamış oldu.

SEVGİLER POPÜLER GERÇEK

SEVGİLER CEM USLU VE SEVGİLER DEĞERLİ ÖĞRETMENİM…

PAYLAŞ
Önceki İçerikSaklı Sanat Adası, PENANG
Sonraki İçerikGÖLGELER
Dua Vardar
Ben Dua Vardar. İstanbul doğumluyum, melezim. Sanatla ilgilenmeyi çok seviyorum. Benim için ayrı bir tutku. Çok küçük yaştan beri dans etmeyi çok seven biriyim. Sonrasında resme merak sardım. Yağlı boyalar, cam boyalar, derken keman ve gitar çaldım bir dönem. Enstrüman çaldığım dönemler rap müzik dinleyip söz yazıyordum. Rapper grubuyla şarki söyledik; ama hep bir eksikliğin olduğunu düşünürdüm içimde. Bu arayışın bir sonu olmalıydı... Her tiyatro geçmişi olanların klasiği gibi ben de evde herkesin taklidini yapıp beni izleyin diye televizyonu kapatmıyor değildim tabi... Neyse, en sonunda buldum!!! 13 yaşımda tiyatro dersleri almaya başladım. O günden beri kopamadığım tek sol yanım oldu tiyatro. Cemal Reşit Rey Güzel Sanatlar Lisesi - Tiyatro bölümü mezunuyum. İlk yıl üniversiteye girmedim Work Shop eğitimi aldım. Tiyatro ve bazı dizi çalışmalarım oldu, ardından Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümünde okudum. Dublaj yaptım. 1994 doğumluyum ve en büyük çılgınlığım tanımadığım bir çiftin düğününe katılıp dans etmek oldu...

4 YORUMLAR

  1. Cem Uslu, gerçekten takip edilmeye değer birisine benziyor. ben daha önce karşılaşmamıştım. Bilgilendirme için teşekkürler. Kesinlikle oyuna gideceğim.

  2. Bir eğiticinin öğrencisinde bıraktığı güzel donelerden oluşan bir yazı olmuş aynı zamanda yazıyı okurken oyunu gerçekten cok merak ettim böyle iyi bir egiticinin eminim oyunu da başarılıdır en yakın zaman da popüler gercege gidilir

  3. Yaptığım araştırmaya göre 2002’den beri 10 oyun yazmış 14 oyun yönetmiş 14 oyun oynamış. Öğrencisi de öve öve bitirememiş. Bence de bu oyun izlenir. Oyunu izlediğimde diğer oyunlarını izlemediğime pişman olacağımı sanıyorum.

  4. Cem Uslu’ yu tanımadan tanımış kadar olmak ve Popüler Gerçekliği izlemeden izlemiş kadar olmak… İşte bütün hepsi tek bir kalemden biz okuyucalarla buluşuyor. Teşekkürler Dua Vardar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here