Canlı Müzik Eşliğinde Çocuklar İçin Kukla Tiyatrosu

1

Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap 11 Aralık Pazar saat 13.00’da Torium Sahne’de

Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap oyununun konusu doğa ve sevgi.

Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap Oyununu Özetleyecek Olursak

Pantomim Sanatçısı, okuduğu bir masal kitabından çok etkilenir ve kitabın anlattığı masalı çocuklarla paylaşmayı o kadar çok ister ki; bu isteğin saflığı ve güzelliğiyle kitap yaşamaya başlar. Kitabın içinden bir anda kelebekler, arılar, çiçekler, müzisyenler, anlatıcılar ve kuklalar çıkar. Masal da doğa gibi canlanıverir. Anlatıcılar masalı anlatmaya, kuklacılar kitaptaki karakterlerin kuklalarını oynatmaya, müzisyenlerse kitabın müziğini çalmaya başlarlar ve bir doğa masalı başlar.

Çocuklar İçin Kukla Tiyatrosu “Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap”

Çocuklar İçin Kukla Tiyatrosu “Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap”

Masalda Bilge Dede ile Tarçın’ın öyküsü anlatılmaktadır. Annesi ve babası iş seyahatine giden Tarçın yaz tatilinde çocuklar için açılmış olan sanat okuluna başlayacaktır; bunun için de anne ve babası onu ormanda yaşayan dedesinin yanına götürmüşlerdir. Ormanda harika kıpır kıpır şenlikli bir yaz başlamıştır; fakat Tarçın annesi ile babasından ilk defa ayrı kaldığı için üzgündür. İçine dönmüş ve hırçınlaşmıştır. Yeni okuluna, arkadaşlarına ve orman yaşantısına alışmakta güçlük çekmektedir. Fakat dedesinin sevgisi, doğanın gücü ve beklenmedik yaşananlar Tarçın’ı çok değiştirecektir.

Oyunun Amacı:

“Doğa”nın ve “Sevgi”nin dönüştürücü gücünü çocuklara anlatmayı amaçlayan oyunumuzda sevebilen bir neslin yetişmesine katkıda bulunmayı hedefledik. Bu sebeple de oyunumuz, çocuklara doğayı ve insan doğasını anlatır; bununla birlikte her çocuğun eşsiz ve değerli olduğunun üstünde durur. Oyunumuz çocukların, doğayı ve kendi doğalarını tanımaları, koruyabilmeleri için teşvik edicidir.

Oyunumuzda; çocukların birlikte üretebiliyor ve hayal kurabiliyor olmayı deneyimleyebilmeleri açısından bazı sahnelerde oyuna katılımları sağlanmaktadır.

Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap Biletleri

Torium Sahne Gişesi be Biletix’ te
Bilet Fiyatı: 25 TL.
Gişe İletişim: (0212) 699 9050

Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap Künyesi

 • Yazan: Bihter Gülgeç Saka
 • Yöneten: Emre Saka
 • Oyuncular: Akdora Akalın, Bihter Gülgeç Saka, Merve Bağdatlı
 • Pantomim: Esin Aslan
 • Müzik: Hakan Ali Toker, Hakan Çetinkaya
 • Teknik Kontrol: Bahadır Karaca
 • Dekor, Kostüm Tasarım: Hilal Polat
 • Kukla Tasarım ve Uygulama: Hilal Polat
 • Afiş İllüstrasyonu: Kübra Şirinyurt
 • Grafik Tasarım: Murat Akkan
Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

1 Yorum

 1. Önder Aydın
  Önder Aydın üzerinde

  Bir Doğa Masalı Yaşayan Kitap 7 ve 21 Ocak Cumartesi saat: 15.00’da Torium Sahne’de tiyatro sever minik dostlarıyla buluşacak.

Cevap bırakın