2018’e “ANATOLIAN SOPRANOS” İle Görkemli Merhaba!..

0
53
2018’e “ANATOLIAN SOPRANOS” İle Görkemli Merhaba!..

İDSO (İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI) ANATOLIAN SOPRANOS İLE YENİ YILA GİRERKEN İZLEYİCİLERİNE UNUTULMAZ BİR AKŞAM YAŞATACAK

İDSO Yeni Yıl Konseri 29 Aralık Cuma akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Konserle birlikte izleyiciler, Türk ve Dünya sahnelerinde çok başarılı olmuş Anatolian Sopranos grubunun profesyonel sanatçılarıyla unutulmaz bir akşam yaşayacak.

ŞEF ANTONIO PIROLLI
ŞEF ANTONIO PIROLLI

Saat 20.00’de başlayacak konseri Orkestra Şefi Antonio Pirolli yönetecek. Konserde solist olarak  “Anatolian Sopranos” grubu sanatçılarından Esin Talınlı, Çiğdem Önol ve Funda Saltaş yer alacak.  Programda Seçkin Aryalar ve Türküler sanatseverlerle buluşacak.

Anatolian Sopranos Hakkında:

Anatolian Sopranos, Opera sanatının ve çok sesliliğin daha geniş kitlelere ulaşması amacı ile kurulmuş bir topluluktur. Her biri farklı renklerden oluşan bu üç güzel sesin sahipleri Türkiye ve Dünya sahnelerinde çok başarılı olmuş sanatçılardır. Grubun konserlerinde sanatseverler Türk ile Dünya repertuarının en popüler ve en önemli eserlerini dinleme şansını yakalayacaklardır. En önemli amaçları  çocuklar, gençler, geniş halk kitlelerine çok sesli müziği sevdirmek; onları opera sanatının zengin ve eşsiz repertuarı ile tanıştırmaktır.3 sopranonun sanatseverlerle ilk buluşması Ankara Devlet Opera ve Balesi’nde yapılan Gala Konser ile olmuştur. Türkiye’nin birçok şehrinde, beldelerinde, üniversitelerinde, festivallerde ve yardım derneklerinde konserler vermiş olup birçok televizyon programında da konuk olmuşlardır. Repertuarlarını sürekli yenileyerek ve seyircisinden aldığı büyük destek ile konserlerine devam etmektedir.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık: “Türk ve Dünya sahnelerinde çok başarılı olmuş “Anatolian Sopranos” grubu ile gerçekleştireceğimiz konserimizi dinlemek için İstanbullu müzik ve sanatseverleri Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki Yeni Yıl öncesindeki  bu konserimizde görmek istiyoruz.” diyor.

 Program:

29 Aralık Cuma – Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı  – Saat: 20.00

* ANATOLIAN SOPRANOS” ile Seçkin Aryalar ve Türküler

PAYLAŞ
Önceki İçerikMetehan V Sevde #3 – Eksik Bırakılmış Bir Aşk Hikayesi
Sonraki İçerikOlmak Ya da Yapmak?
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here