17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali

1

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali ilk kez 2000 yılında düzenlenmiş ve o günden bu yana Türkiye’nin en önemli kısa film festivallerinden biri olmuştur. Bu yıl 17. kez düzenlenecek olan International İzmir Short Film Festival (Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali), Türkiye’nin bu alanda düzenlenen en büyük etkinliğidir.

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali - Altın Kedi Ödülleri

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali – Altın Kedi Ödülleri

Altın Kedi Ödülleri

İzmir Kısa Film Festivali’nde ulusal ve uluslararası filmler Altın Kedi Ödülleri için yarışmak için Türkiye ve dünya sinemasından önemli isimler başvuru yapmaya başladı.

Sizin de bir kısa filminiz varsa 17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ne katılabilirsiniz.

İzmir’de düzenlenecek 17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ne ulusal ve uluslararası kısa filmcilerin son katılım tarihi ise 2 Eylül 2016. Kavul edilen kısa filmlerin gösterim tarihleri ise ilerleyen tarihlerde açıklanacak.

Festivale katılım için internet üzerinden başvuru gerçekleştirilebiliyor.

Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’ne Katılım Koşulları

Kısa film festivaline başvuracak sinemacılar festivalin resmi internet sitesinden başvuru formuna ulaşabilirler. Başvururken dikkat edilmesi gereken hususlar ise şu şekildedir:

  • Filminizi film paylaşım sitelerinden birine İngilizce altyazılı yükleyin.
  • Filmin içinden 2 ekran görüntüsü hazırlayın. (jpg formatında, maksimum 1 Mb boyutunda)
  • Her bir yönetmene ait 1 fotoğraf hazırlayın. Bu fotoğraf basılı materyallerde kullanılacağı için yönetmenin net şekilde görülmesine dikkat edilmelidir.
International İzmir Short Film Festival

International İzmir Short Film Festival

International İzmir Short Film Festival

Ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde yarışmak için tüm kısa film yapımcıları İzmir Kısa Film Festivali’ne katılabilir.

Ayrıca her yıl olduğu gibi festival gösterimleri başladığında sinemaseverleri çok sayıda söyleşi, sergi ve atölye programı beklemektedir.

17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali şimdiden tüm kısa filmcilere ve sinemaseverlere duyurulur.

Paylaş

Yazar Hakkında

Önder Aydın

Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda eğitime başladı. Şu an yüksek lisans tezini hazırlamaktadır. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

Cevap bırakın