“X-Men Apocalypse” Kıyamete Hazır Mısınız?

4
311

Duyurulduğundan itibaren heyecanla beklediğimiz X-Men serisinin yeni filmi X-Men Apocalypse nihayet 19 Mayıs’da vizyona giriyor!

Yayınladıkları fragmanlar ile hayranlarına büyük heyecan yaşatan film, nihayet vizyona giriyor. Bir önceki film “X-Men: Days of Future Past” den bu yana bekleyen sinema severler, fragmanlardan sonra bu beklemenin meyvelerini alacak gibi görünüyorlar.

X-Men Apocalypse
X-Men Apocalypse

X-Men Nedir?

X-Men, Marvel firmasının yarattığı bir çizgiromandır. Karakterleri insanüstü güçlere sahip mutantlardır. Mutantlar zaman içerisinde kendi fikirlerine yön vermişlerdir. Bu güçleri iyilik için de kötülük için de kullanan mutantlar vardır. İyilik için kullanan mutantların başı Charles Xavier’dır. Yani Profesör X., onun kurduğu okulda genç mutantlar eğitim görür ve güçlerini iyilik için kullanırlar. Onlara verilen isim ise X-Men dir. Güçlerini kötülük için kullanan mutantların başında ise Magneto ve bu filmde de göreceğimiz üzere Apocalypse vardır. Bu mutantlar kendilerini insanlardan üstün gördükleri için, insanları ortadan kaldırıp yeni bir dünya kurmaları gerektiğini savunmaktadırlar.

Apocalypse ve 4 destekçisi
Apocalypse ve 4 destekçisi

Apocalypse Gelecek Dertler Bitecek

Apocalypse, Marvel evreninin bilinen ilk ve en güçlü mutantıdır. Diğer bir adı En Sabah Nur olarak da bilinir. Bu isim ilk yaratıldığında aldığı isimdir. Şu an Apocalypse olarak bilinmektedir. En Sabah Nur, sabahın ilk ışığı anlamına gelmektedir. Kendisi Mısır’da yaratılmıştır. Zaman zaman canlanır, zaman zaman uykuya dalar. Bu uyku çok uzun seneler, yüz yıllar bile olabilir. Kendisinin her zaman 4 tane takipçisi vardır. Her zaman onlar ile hareket eder. Fragman’da söylediği üzere aynı mahşerin 4 atlısı gibi. Apocalypse’e göre uykusundan uyanana kadar mutantlar çok kötü eğitilmiştir. Kendi amacına yönelik değil de iyiliğe yönelik eğitildikleri için böyle düşünmektedir. Çünkü onun istediği şey; dünyaya mutantların hakim olması ve yeni bir dünya düzeni yaratmaktır. Bu nedenle X-Men ile karşı karşıya gelip savaşacaktır. X-Men zaten tanrı olan bu mutantla karşılaşırken zorluk çekecektir bir de bunun yanı sıra Charles Xavier’ın eski dostu Magneto’da onlara katılacak ve dünyayı insanlardan temizlemek isteyeceklerdir.

Çizgi Film serindeki Apocalypse ve Film için yaratılan Apocalypse.
Çizgi Film serindeki Apocalypse ve Film için yaratılan Apocalypse.

Oldukça merak uyandıran bu filmde oyuncu kadrosu gene çok kuvvetli. Bir önceki filmde olan oyuncular bu filmde de karşımıza çıkıyor.Tabii bir de sürpiz olacak. İşte önemli karakterler şu şekilde:

  • Charles Xavier: James McAvoy
  • Magneto: Michael Fassbender
  • Raven: Jeniffer Lawrence
  • Apocalypse: Oscar Isaac

Bakalım bu isimler ve ekipleri birbirleriyle savaşırken kim başarılı olacak? Dünya iyiliğe teşekkür mü edecek yoksa kötülüğe boyun mu eğecek? Hep beraber göreceğiz.

X-Men’in Apocalypse’le olacak olan savaşında şüphesiz bizi en çok heyecanlandıran sahne alttaki görseldeki sahne olacak.

X-Men’in Apocalypse’le savaş sahnesi.
X-Men’in Apocalypse’le savaş sahnesi.

Bakalım bu bölümde Wolverine nasıl bir yer alacak, merakla bekliyoruz. Filmi en kısa sürede izleyip değerlendirmelerimi burada paylaşacağım.

Umarım filmi beğeniriz.

Teşekkürler…

PAYLAŞ
Önceki İçerikYeme Kürküm Yeme!
Sonraki İçerikÖz Olarak Sevgi
Belen Uzunkaya
1992 Ankara doğumlu. Hayali olan İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinemayı Başkent Üniversitesinde 2014 yılında bitirdi. Los Angeles’da Sinema eğitimi aldı. Ayrıntıları sever. Bilim Kurgu ve Çizgi Filmleri de. Ayrıca büyük bir hayvan sever ve Hakuna Matata !

4 YORUMLAR