Serpil Başaran’dan “b’AKIŞ”

0
675

Tuval üzerine yağlı boya tekniğiyle figüratif çalışmalar yapan bu konudaki ünü ile bilinen ressam Serpil Başaran,  Nişantaşı Galeri İdil’de 3’ncü kişisel sergisini açtı. Sanatçı “b’AKIŞ” adını verdiği sergide, 52 eserini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Serpil Başaran eserlerini; “Bu sergimdeki portrelerin bazılarının bakışları, adeta izleyenlere bakıyor gibi oldu. İnsanı gülümseyen portreler, balerinler ve günlük hayata dair yaşamdan birçok kesiti fırçasından tuvale yansıttım” diye anlattı.

Temel sanat eğitimini ilk eğitimini Topkapı Sarayında Tezhip ve Minyatür sanatları ile alan Serpil Başaran resme olan tutkusundan dolayı bir süre sonra Hayrettin Sönmez Atölyesinde yağlı boya çalışmalarına başladı. 18 yıldır yağlı boya resim yapan ve ünlü gastronomi uzmanı şef Vedat Başaran evli ve 2 kız çocuk annesi olan sanatçı, kişisel sergilerin yanı sıra 10’dan fazla karma ve grup sergilerine de katıldı. Serpil Başaran’ın önceki gün açılan ve cemiyet hayatından ve sanat dünyasından kişilerin katıldığı sergisi 19 Ocak cumartesi güne kadar gezilebilecek.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBaşka Yalnızlıklara
Sonraki İçerikIs Grafitti Art?
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here