Senden Sonra Ben

Her şey bana TRT 3’den o caz parçasını açmanla başlamıştı ya. Hiç alışık değildim, kimse bana telefonun diğer ucundan bir şarkı dinletmemişti. Oysa sen, yaşına, gücüne, duruş noktana rağmen ev sevdiğim parçayı dinletiyordun.

Şimdi düşünüyorum da yoksa o parçayı açan ben miydim, yanılsama mı yaşadım? Nerdesin?

Yakında bir yıl olacak ayrılığın üzerinden koskoca 12 ay bitecek yakında. Oysa ben hala aynı ezgide uyanıyorum sabahları. Hala gece on ikiye doğru aramanı bekliyorum. Ama çalmıyor telefonum ve sızım kalıyorum aynı hüzünde 330 gecedir tam yoksun. Ne çok gereksinimim var sana görmüyor musun cidden?

Senden sonra işte tam da böyleyim. Sende kaldım. Sen oluyorum ama biz olamıyorum. Bir mucize istiyorum. Olmuyor aramıyorsun.

Ama tuhaftır ben de aramıyorum, arayamıyorum. En derin yerimden yaralamışsın beni. Seni affetsem kendimi affetmeyeceğim biliyorum. Neden bu kadar yaraladın beni? İçimdeki en derin yerdesin, çıkışın yok. Ve biliyorum hayatımızın en uzun sessizliği bu.

Bir gölge birbirimizin adımlarını takip ediyoruz ama görünmediğimizi sanıyoruz, ne kocaman bir yanılgı.

Büyüdüm ben, cidden büyüdüm. Cidden kendine çok güvenen bir kadın oldum. Öyle diyordun ya ben giderken. Masaldı oysa çok acizdim. Çok çaresiz. Çünkü kocaman bir aşktan geçtim. Senden geçtim. Seninle nefes aldım.

Bakışlarım daha derin, ifadelerim daha net. Artık hayatta kimse vazgeçilmez değil. Çünkü ben senin için tüm gemileri yakmışken, tek bir lafınla senden vazgeçtim.

Geride koskoca bir ben bıraktım, masumiyetimi, senden sonra ama senden aldım keskinliğimi, kararlılığımı. Kim yıkabilir ki ben, sen zerrelerime dek ayırmışken beni.

Özlüyorum seni, sonra özlemleri unutuyorum. Seni unutamıyorum. Çok kırgınım sana ama hala bir o kadar aşık. Kocaman bir aşktan geçtik biz. Yıkımı da çok büyük oldu ya, aksini düşünmek haksızlıktı belki de.

Peki, Benden sonra sen nasılsın? İyi ol, mutlu ol gerisi umurumda değil. Varsın biz olmasın ama sen ol. Biliyorum ki sende benim bir parçam var. Şiirim, masumiyetim, ürkek bakışlarım, vazgeçilmişliğim. Onlar sende kalsın.

PAYLAŞ
Önceki İçerikKağıt Gemi ve Şarap Şişesi
Sonraki İçerikEmpresyonizm İçinde Realizm, Realizm İçinde Empresyonizm
Rana Arıbaş
48 yaşında, Elektronik ve İletişim Mühendisidir. Kendi adına danışmanlık yapıyor. Bunun yanında çocuk hakları aktivisti ve Uçan Süpürge Yerel Kadın Muhabirler ağında yer alıyor. Gönüllü muhabirlik yapıyor. Farklı bloglarda blog ve seo makaleleri yazıyor. Ödül alan bir öyküye sahiptir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here