Sanatçı Dostu Artline

1
131
Sanatçı Dostu Artline
Sanatçı Dostu Artline

Sanat severlerin gönlünde Artline markasının özel bir yeri vardır. 92 yıllık bir geçmişe sahip olan Japon firması Shachihata‘nın sektördeki tüm deneyimlerini şık ve kaliteli tasarımlarıyla sanat severlerle buluşturan Artline, sanatsal yeteneklerin açığa çıkartılması ve geliştirilmesine büyük katkı sağlamakta.

Shachihata
Shachihata

1925 yılında işe ilk önce kaşe ve stampa yapımıyla başlayan bu Shachihata, ismini ilk olarak kaşe markası olarak duyurmuştu. Ne var ki bu ilk ürünlerde, kaşenin her seferinde stampaya basılması gerekmekte ve her basımdan önce de stampaya mürekkep dökülmesi gerekmekteydi. Hal böyle olunca, kaşe kullanımı da oldukça yavaş olmakta ve bu durum, daha pratik bir çözüm arayışını beraberinde getirmekteydi.

Sonraki ürünlerinde mürekkepli stampa yapmayı başaran Shachihata, bu buluş sayesinde sektörde öncü ve lider konumuna yükselmeyi başardı. Mürekkepler konusunda kazandığı bilgi ve deneyimi zaman içinde kalemlere de taşıyan bu firma, yazı araç ve gereçleri alanında birbirinden kaliteli ürünleriyle dünya genelinde önemli bir konuma yükseldi.

Shachihata Stampası
Shachihata Stampası

92 yıllık bir deneyimin ve sürekli gelişen Japon teknolojisinin tüm kazanımlarını üzerinde taşıyan Artline ürünleri, değişik amaçlara hizmet eden çok çeşitli kalem ve markörleriyle sektörde ilgiyle takip edilmekte. Sanat severlerin hem kendi yeteneklerinin farkına varmalarını, hem de karşılaştıkları sorunları pratik şekilde çözmelerini olanaklı kılan Artline ürünleri, sanat severlerin yanı sıra özellikle de mimarlar, teknik ressamlar ve karikatüristler tarafından da sıklıkla tercih edilmekte.

Hep en yüksek kalite standartlarını amaçlayan Artline, çıtayı yükseklere taşımak için büyük bir çaba sarf etmekte ve ürün yelpazesini genişletmek için önemli yatırımlar yapmakta. Hemen her amaç için uygun kalem ve markörleriyle geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ve özellikle de kaligrafiye merak duyan kullanıcılar tarafından yakından takip edilen Artline, kırtasiye ürünleri arasında en sık aranan ürünleri piyasaya sunmak gibi ayrıcalıklı konumunu uzun yıllardır elinde tutmakta. Kesik uçlu kalem denildiğinde akla ilk gelen ürünlerden olan Artline ürünleri, hemen her kırtasiyede sıkça görebileceğimiz ürünlerin başında gelmekte.

Artline, çıtayı hep yükseklere taşıyor.
Artline, çıtayı hep yükseklere taşıyor.

Farklı uç kalınlıkları ve renk seçenekleriyle bu ürünler, tüm çizim ve renklendirmeler için uygun özelliklere sahiptir. Bu ürünler ayrıca, taramalı görüntüler oluşturmak için de oldukça kullanışlıdır. Üstelik, parlak ve pürüzsüz yüzeylerin yanı sıra derz ve ahşap gibi pürüzlü ve gözenekli yüzeylerde de başarılı sonuçlar doğurmakta. Mobilyalara rötuş yapmak amacıyla özel olarak üretilen ahşap markörleri, her çiziğe rahatlıkla girebilen kesik uçları sayesinde pratik çözümler sunmakta. Hızlı kuruyan ve suya dayanıklı mürekkebi, rötuşlarınızı kalıcı hale getirmekte. Çalışmalarınızın yanı sıra hayatınızı da renklendiren Artline ürünleri, tüm yüzeylerde kusursuz sonuçlar elde etmenize hem ekonomik, hem de zaman bakımından büyük katkılar sunmakta.

Peki, Artline ürünlerinin tüm bu başarılarını hangi nedenlere bağlamak gerekir?

Artline ürünleri, tüm yüzeylerde hızlı ve kalıcı sonuçlar üretmekte.
Artline ürünleri, tüm yüzeylerde hızlı ve kalıcı sonuçlar üretmekte.

İlk olarak, mürekkebin emilmesini yavaşlatan ucu, istediğiniz çizim ve renklendirme çalışmalarınıza pratik çözümler sağlıyor. Kesik uçlu bu kalemlerin keçeli uçları, ne fazla sert, ne de fazla yumuşak. Bu nedenle, tüm yüzeylerde kolay kullanım imkanı sunuyor. Bu kalemlerden önce yaygın bir kullanıma sahip olan çelik uçlu rapido kalemlerde karşılaşılan güçlüklerin hiçbiri, Artline ürünlerinde yok. Bu uçlar, aynı zamanda da mürekkeplerindeki canlı renkleri en güzel şekilde yüzeylere aktarmaya imkan tanıyor ve çelik uçlarda ortaya çıkan kesintili görüntülerin oluşmasını engelliyor.

İkinci olarak, ince çizgilerde zorluk çeken kullanıcılar, Artline ürünlerini deyim yerindeyse bir kurtarıcı olarak görmekte. Keçeli uçları ince çizgiler için hem ekonomik, hem de pratik çözümler sunuyor; çelik uçlu kalemlere oranla daha yumuşak olan bu uçlar, ince çizgileri hızlı ve pürüzsüz bir şekilde yüzeylere taşımayı olanaklı kılıyor.

Artline kalemlerinin uçları, olması gereken yumuşaklık düzeyine sahiptir.
Artline kalemlerinin uçları, olması gereken yumuşaklık düzeyine sahiptir.

Üçüncü olarak, bu kalemler tarama uçlarına duyulan gereksinimi büyük oranda ortadan kaldırmakta ve taramaların yanı sıra gölge ve derinlik oluşturmada da hem daha ekonomik, hem de daha pratik çözümler sunmakta. Üstelik, uygun gramajlardaki kağıtlarda bu kalemlerin “su gibi aktığı” da söylenebilir.

Dördüncü olarak, ergonomik tutuş özellikleri sayesinde yazı pratiğinizi daha konforlu hale getirmekte ve çalışmanız üzerindeki kontrolünüzü arttırmakta; yeteneklerinizi tam olarak sergilemenize ve geliştirmenize yardımcı olmakta. Hızlı kuruyan mürekkebi, çalışmanızı dağılmaya karşı koruduğu gibi, su ve güneş gibi dışsal etkilere karşı da dayanıklı hale getirmekte.

Beşinci olarak, pek çok markör kalemin aksine, kullanım öncesinde sallamaya ihtiyaç duymuyor ve sanat severlerin yanı sıra pek çok meslek grubu ve değişik yaş gruplarından kullanıcılar tarafından da rahatlıkla kullanılıyor. Aynı zamanda da öğrenci dostu olan bu ürünler, her yaş grubundan kullanıcılar için ergonomik tutuş özelliklerine sahip ve fiyatları da oldukça uygun düzeylerde.

Artline ürünleri, gölge ve derinlik oluşturmada ideal çözümler sunar.
Artline ürünleri, gölge ve derinlik oluşturmada ideal çözümler sunar.

Artline ürünleri arasında kaligrafi severler tarafından çok iyi bilinen Ergoline serisinin önemi büyüktür. Polyester fiber uçları sayesinde yazı deneyiminizi kesintisiz sürdürmenize olanak tanıyan bu ürünlerin yazım uzunluğu 350 m’yi bulmakta. Bu kalemlerle yapılan çalışmalarda herhangi bir solma meydana gelmediği gibi, kağıdın arkasına mürekkep geçişi de görülmemektedir.

Artline Stix serisi kalemleri de yine sanat severlerin sıklıkla tercih ettiği ürünlerin başında gelmekte. Lif uçları ve parlak renklerinin yanı sıra, üçgen gövdesi ve özgün tasarımlarıyla öne çıkan bu kalemler, boyama ve çizim için uygun özelliklere sahip olduğu gibi, her yaş grubu tarafından kullanılabilecek ergonomik tutuş özelliklerine de sahiptir. Bu kalemler ayrıca, öğrenci dostu kalemler listesinde üst sıralarda yer almakta ve fiyatlarının uygun olmasından dolayı öğrenciler tarafından sıkça tercih edilmekte.

Artline ürünleri öğrenci dostudur.
Artline ürünleri öğrenci dostudur.

Bu serilerin yanı sıra, sanat severler tarafından en sık kullanılan bir diğer Artline ürünü ise altın yaldız kaligrafi kalemidir. Yazım uzunluğu 250 metreyi bulan ve polyester fiber uçtan üretilen bu kalemler de yine, suya ve solmaya karşı dayanıklıdır, mürekkebi hızlı kurur ve kesik ucu sayesinde yüzeylerde çok hoş görüntüler oluşturur.

Artline Ergoline
Artline Ergoline

Artline poster markörleri ise yüksek örtücülüğe sahip su bazlı pigment mürekkepleri sayesinde cam, plastik, metal, ahşap, ayna, mermer ve kağıt gibi pek çok yüzeyde ortaya çıkarttığı başarılı sonuçlardan dolayı sıkça tercih edilmekte. Bu kalemler, dünya genelinde grafiti sanatçıları tarafından en sık kullanılan ürünlerin başında gelmekte.

Artline Stix
Artline Stix

Tüm sanat severlere kalıcı izler bırakmalarını dilerim.1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here