Sahne Tozu Tiyatrosu Usta İsimlerden Oluşan Eğitmen Kadrosu İle Derse Başlıyor

0

USTALAR DERSE BAŞLIYOR

Haldun Dormen

Haldun Dormen

Sahne Tozu Tiyatrosu usta isimlerden oluşan eğitmen kadrosu ile Nişantaşı’nda derslere başlıyor.

Çağlar İşgören tarafından 2005 yılında İzmir’de kurulan ve sanat danışmanlığını Haldun Dormen’in üstlendiği Sahne Tozu Tiyatrosu, verdiği tiyatro eğitimleriyle Türkiye’deki en iyi 10 tiyatro okulu arasında yer alıyor. Göksel Kortay ise okulun bölüm başkanlığını yapıyor. Sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk, müzikal, genel kültür, sahne uygulamaları, diksiyon ve yazarlık dersleri veriliyor.

Bu yıl “Master Class” eğitimleri verecek olan akademinin kadrosuna  Haldun Dormen, Göksel Kortay, Zafer Ergin, Selçuk Yöntem, Kandemir Konduk’un yanısıra Suna Keskin ve Aliye Uzunatağan’da katıldı. Serpil Günseli ise müzikal derslerinde müzik direktörlüğü yapıyor. Sahne Tozu Tiyatrosu, öğrencilerin Türkiye’nin en değerli sanatçılarından ders alarak, tecrübelerinden birebir faydalanarak yetişmesini amaçlıyor.

Haldun Dormen, Göksel Kortay, Zafer Ergin, Selçuk Yöntem, Suna Keskin, Aliye Uzunatağan ve Kandemir Konduk’tan oluşan eğitmen kadrosu; Aralık ayında başlayacak olan eğitimlere tiyatroseverleri bekliyor.

7 aylık eğitim sezonunun bitiminde öğrencilere; Sahne Tozu Tiyatrosu’ndan eğitim aldığına dair, eğitmenin imzası bulunan bir belge veriliyor.

Paylaş

Yazar Hakkında

Cevap bırakın