SAHNE TOZU TİYATROSU 13 YAŞINDA

0
23
Sahne Tozu Tiyatrosu 13 Yaşında
Sahne Tozu Tiyatrosu 13 Yaşında

Çağlar İşgören tarafından İzmir’de kurulan, Haldun Dormen’in sanat danışmanlığını yaptığı Türk Tiyatrosu’nun önemli tiyatrolarından olan Sahne Tozu Tiyatrosu 13. yılını kutladı.

Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu Çağlar İşgören ve Ana Kadrosu’nun düzenlediği kuruluş yıl dönümü kutlamasına Actor Club Yönetim Kurulu, Actor Club üyeleri ve Yeni Aktörler ekibi davet edildi. Haldun Dormen Sahnesi’nde düzenlenen geceye katılan özel misafirler önce kokteyle katıldı. Kokteyl sonrasında kutlama töreni sahnede gerçekleştirildi. Haldun Dormen’in genç veliahtı olarak gösterilen Çağlar İşgören gecenin açılış konuşmasını yaptı. İşgören, Sahne Tozu Tiyatrosu’nun kuruluş hikayesini anlattı ve sözlerini ” Haldun hocamdan her zaman duyduğum bir söz var. Bir mum yakmak bütün dünyayı aydınlatmak demektir” diyerek bitirdi. Ana Kadro üyeleri konuşmalarını yaparken birlikteliklerinden dolayı yaşadıkları mutluluğu paylaştı.

Sahne Tozu Tiyatrosu’nun yönetmenlerinden Nazlı Kayı ” Çağlar İşgören hayallerinin peşinden giden biri. Şimdi hayaller ve insanlar onun peşinden gidiyor. Benim şansım Sahne Tozu Tiyatrosu kurulduğundan itibaren kalben ve ruhen onların yanında olmaktı” diyerek nice başarılı yıllar diledi.

Sahne Tozu Tiyatrosu’nun bünyesinde bulunan “Actor Club” yönetim kurulu başkanı Kökten Ulaş Birant ise ” Actor Club artık üyelik heyecanı duyulan, düzenli oyun programı kuran, yeni fikirleri hayata geçirebilecek kadar güçlü hale geldi. Bizlere güvenen Ana Kadro’ya ve daha da önemlisi Türk Tiyatrosu’na küçükte olsa bu katkıyı verme şansını sunan hocamız Çağlar İşgören’e teşekkürlerimizi sunarız” diyerek düşüncelerini paylaştı.

Çağlar İşgören gecenin sonunda yaptığı konuşmada ” Buradaki herkes bu başarı yolculuğuna şahit. Daha nice başarılar birlikte yaşanacak. Herkese teşekkür ediyorum.” diyerek;  Sahne Tozu Tiyatrosu’nun 13.yılında yaşayacakları yenilikler arasında kendi yazdığı müzikalinde yer alacağının müjdesini verdi. Ayrıca bu sene üçüncü yılını yaşayan Nişantaşı şubesinde eğitimlerin başladığını belirterek, usta eğitmen kadrosunda yer alan Haldun Dormen, Göksel Kortay, Zafer Ergin, Selçuk Yöntem,Suna Keskin, Aliye Uzunatağan ve Kandemir Konduk’un sezon içerisinde tiyatro severlerle söyleşi yapmaya geleceğinin haberini verdi.

2017 YILININ SON OYUNU – KAMP 17 GALASI

Çağlar İşgören’in yönettiği, büyük beğeni toplayan ve adından sıkça söz ettirten “Kamp 17” oyununun galası 30 Aralık Cumartesi saat 20.00’de duayen sanatçı Haldun Dormen’in  katılımı ile Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

İKİ KOMEDİ OYUNU SEYİRCİ İLE BULUŞACAK

İzmir halkını 2018 yılında birini Göksel Kortay’ın diğerini Çağlar İşgören’in yöneteceği iki yeni komedi oyunu bekliyor.

 

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikSiyah Üstü
Sonraki İçerikMedyum Yorumları
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here