Peyzaj mimarı bir bahçıvan değildir aslında. İnsanlar bilmedikleri meslekler hakkında her zaman yaptıkları gibi atıp tutuyorlar. Oysa ki bir peyzaj mimarı; sanatla doğayı birleştirip huzur dolu yaşam mekânları yaratan bir sanatçıdır. Eğer bir peyzaj mimarı veya adayı isen unutma ki çok şanslısın. Canlı ögeler kullanarak tasarımlar yapıyorsun. İnsanlara doğal ortamlar yaratıp, aradıkları huzuru sağlıyorsun.

Bitkiler hayatın olmazsa olmazıdır.
Bitkiler hayatın olmazsa olmazıdır.

Bitkiler hayatın olmazsa olmazıdır. Bazen  sakinleştirir bazen ilaç olur; bitkileri yok etmeden onları kullanarak doğayı ayağına sunan hangi meslek vardır acaba. Gitgide yapılaşan Dünyamızda nefes alacak ortamlar ararız. Biz peyzaj mimarları sizlere bunları sunuyoruz. Sizi doğaya çağırıyoruz.

Peyzaj mimarı olman için ilk olarak doğayı sevmelisin.
Peyzaj mimarı olman için ilk olarak doğayı sevmelisin.

Peyzaj mimarı olman için ilk olarak doğayı sevmelisin. Doğayı sevdiğin zaman yaptığın tasarımların da mükemmel olur. Doğadan daha iyi bir ilham kaynağı yoktur değil mi? Renklerin birbiri ile olan uyumu, ahengi ve ritmi senin sanatını konuşturmana yardım eder.

İyi bir peyzaj mimarı olmak istiyorum diyorsan önce hayal et.
İyi bir peyzaj mimarı olmak istiyorum diyorsan önce hayal et.

İyi bir peyzaj mimarı olmak istiyorum diyorsan önce hayal et, yaşamak istediğin ortamı düşün mümkünse bunu doğada düşün kendini onun huzuruna teslim edip öylece düşün. Daha sonra al eline eskiz kalemini sadece karala ,çizgilerine bak. İstediklerini not et ve çizmeye başla. Emin ol doğanın verdiği ilhamla çıkarttığın tasarıma sen bile inanmayacaksın. Bu kadar yapılaşmaya meyilli Dünyada sen tekrar doğayı yarat ve insanlara huzur sağla. Yaptığın tasarımla, mutlu olan insanlarla sende mutlu olursun.

Tasarımını yaparken "ne olsaydı mutlu olurdum” onu düşün ve öyle çiz.
Tasarımını yaparken “ne olsaydı mutlu olurdum” onu düşün ve öyle çiz.

Tasarımını yaparken “ne olsaydı mutlu olurdum” onu düşün ve öyle çiz. Mükemmel güzellikte tasarımlar, yaşanılacak ortamlar yarat. Biliyorum yapabilirsin. Çünkü sen doğanın sanatçısısın. Unutma çevrendekiler seni küçümseyecek yeri geldiğinde aldırış etme onları tasarımların ile sustur. Hep doğayla kal, huzurlu ol.

PAYLAŞ
Önceki İçerikKafka’nın Diyeti
Sonraki İçerikBenim Anlayamadığım
Selin Aktaş
Ben Simge Selin AKTAŞ Namık Kemal Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümü 3.sınıf öğrencisiyim.Eğlenmeyi,gülmeyi ve hayatta başıma gelen kötü olaylara tecrübe deyip ,azimle yola devam eden biriyim .Tek hayalim insanlara huzur dolu mekanlar yaratmak ve bunu başaracağıma inanıyorum .İnan ,kendine güven ve asla pes etme çünkü ben öyle yapıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here