Öz’ün İfadesi Son Kitabı

0
20

Yakın zamanda izlemiş olduğu, “Yunus Emre Aşka Yolculuk” dizisinden etkilenen Öz’ün İfadesi, “Tasavvuf öğretilerine ilgi duyan kendisini tasavvufun derinliklerinde bulur.” dedi.

Diziden sonra, dizinin çekildiği Nallıhan‘ın ziyaretçi akınına uğradığını ve etkilenen tek bireyin kendisi olmadığını dile getiren Öz’ün İfadesi, aslında bir bakıma insanların, belirli bir tarih bilinciyle eski geleneklerine, günümüzde unutulmaya yüz tutmuş tasavvuf öğretilerine ve öze dönebilmeleri için yapımcılara büyük sorumluluk düştüğünün altını çiziyor.

Her bireyin, belli bir yaşa geldikten sonra ”Neden dünyadayım?”, ”Nereden geldim?”, ”Nereye gidiyorum?” gibi felsefenin temelini oluşturan sorularla, tasavvuf penceresinden, ilahi aşk ile yüz yüze gelişinin hikâyesini şiirlerinde ve kitaplarında dile getirdiğini ifade eden Öz’ün İfadesi, sözlerini şöyle sürdürdü, “Şimdiye kadar araştırıp edinmiş olduğum tasavvuf öğretilerini, kendi içimde içselleştirip, harmanlayarak, geçtiğimiz nisan ayında, tasavvufa giriş niteliğindeki ‘İçimden Geldiği Gibi’ isimli e-kitabımı ücretsiz olarak okurlara sundum. Bunun ardından şimdi de ilk kitabımın ingilizcesi olan ” As The Way I Like” ve yeni kitabım ” Kendimde Kendimin Seyri” ücretsiz olarak okurların beğenisine sunulmuştur dedi.

PAYLAŞ
Önceki İçerikYürüyoruz
Sonraki İçerikRenksiz Rüya: Travmaların Renksizliği
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here