Oyunun Oyunu / Tiyatro Oyunu

0
38
Oyunun Oyunu
Oyunun Oyunu / Tiyatro Oyunu
Oyunun Oyunu
Oyunun Oyunu

Herkese merhabalar,

Mayıs ayı için son Şehir Tiyatroları biletlerini almak için çok önceden bilet araştırmalara başlamıştım. Son zamanlarda hep aynı oyun ismini duyuyordum: Oyunun Oyunu. Bundan dolayı ilk baktığım bu oyun oldu. Neyse ki önlerde son biletleri aldım. Genellikle Ümraniye sahnesini bazı sebeplerden dolayı seçmiyorum ama sadece orada oynadığı için almak durumunda kaldım.

Oyun ”Çırılçıplak” adlı oyunu sahnelemek üzere provaya başlayan bir tiyatro grubunun, bu süreçte yaşadıkları zorlukları, terslikleri, sıkıntı ve sevinçlerini anlatıyor. Dışarıdan bir oyunun provası, prömiyer sırasında geçenleri, kulis arkasını izliyoruz. Komedi ağırlıklı bir oyun. İki perdeden oluşuyor. İlk perde durağan gibiydi ama ikinci perde de kulis arkasında yaşananlar ile hareket artmaya, seyri güzel olmaya başladı. Bütün bunlara rağmen oyunda bir kargaşa vardı. Aslında olması gereken buydu belki ama izlerken o karışıklıktan dolayı kopmalar yaşadım. Fakat söylediğim gibi komik sahneler -özellikle ikinci perde- çoktu. Bu denli hızlı bir ikinci perdeyi hakkıyla yerine getiren  oyuncuları ayakta alkışladım. Kaçıncı kere oynamlarına rağmen sanki ilk defa oynuyormuş gibi (günde iki oyun) aynı heyecan ve enerji ile oynadıkları belliydi.

Dönem başından beri bu oyunu izlemeyi dört gözle bekliyordum. Büyük bir beklenti ile girdiğim oyundan istediğim şekilde ayrılmadım ama beğendim…Ne olursa olsun büyük bir emek var. Oyuncular iyi, eğlenceli ve komik bir oyun. İzlemenizi tavsiye ederim.

İyi Seyirler…

  • Yazan: Michael Frayn
  • Yöneten: Ali Gökmen Altuğ
  • Dramaturgi: Özge Ökten
  • Süre: 135 dakika / 2 Perde
  • Oyuncular: Ahmet Saraçoğlu, Aslıhan Kandemir, Ayşen Sezerel, Buket Yanmaz Kubilay, Caner Çandarlı, Destan Batmaz, Ergün Üğlü, İlhan Kilimci, Yeliz Gerçek

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikKendini İmzalamaya Geldin
Sonraki İçerikGaggenau ile Boğaz’da Sinema Keyfi başlıyor:
Ceren Baran Demir
Ceren Baran, 02 Ağustos 1989 doğumludur. Küçüklüğünden beri tiyatroya olan sevgisi sonucunda Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünü kazandı. Mezuniyetinden hemen sonra akademik ingilizce-TOEFL eğitimi için NYC'a gitti. Amacı Amerika'da tiyatro alanında yüksek lisans olmasına rağmen yemeğe olan ilgisi onu başka bir yola soktu ve İstanbul'a dönerek USLA AKADEMİ'de Prof. Ekmek ve Pastacılık eğitimi aldı. Mrs. Cupcake Dessert Boutique'de stajını yaparken drama,tiyatro,el sanatları ve dans alanında eğitimler alıp,atölyelere katıldı. Şuan bir kurumda Drama Eğitmenliğinin yanında butik pastacılık yapmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here