New Girl

0
364
New Girl

Herkese merhabalar;

Bugün sizlerle yakın zamanda bitirdiğim bir komedi dizisini paylaşmak istiyorum.

Türk dizilerine karşı bir ön yargılıyım. Genelde şiddet, entrika içeren senaryolara sahip bu diziler. En büyük sorun ise 3 saat olması… 3 saat… 20:00 başlayan bir dizi neredeyse saat 00.00 civarında bitiyor oysa bir film izleseniz 2,5 saati geçmez ki ben genelde 90 – 120 dakika olan filmleri izliyorum hafta içerisinde.

Her gün film izlemeye çalışıyorum ama zaman zaman dizi izlemeyi de seviyorum hatta bir bölüm diye başlıyorum dört beş bölüm izliyorum. Hem kısa hem yorucu bir günün ardından insana iyi geliyor hem de belli bir sezon sonunda bitiyor, sıkmıyor.

Gelelim dizimize….

  • New Girl –
  • Kanal: FOX
  • Tarih: 2011 – 2018 (7 Sezon)
  • Dakika: 22 dk
  • Oyuncular: Zooey Deschael, Jake Johnson, MaxGreenfield, Hannah Simone, Lamorne Morris
  • Ödül: Golden Globe Aday
  • Konu: Kötü bir ayrılık yaşadıktan sonra Jess, üç erkeğin yaşadığı bir apartman dairesi bulur ve onlarla yaşamaya başlar.

Dizi içerisinde birçok karakteri barındıran iş, dostluk, aile, dostluk, arkadaşlık gibi konuları üzerinde duruyor. Karakterler birbirinden apayrı olunca izlenmek daha da zevkli oluyor. Her bölümde genelde iki kişinin ayrı hikayesini izliyoruz bazen ise hep birlikte bir problemin üstesinden geliyor ve sonunda gene dostluk kazanıyor. 7 sezonun nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Bir ara Zooey Deschael doğum yaptığı için ayrılıp yerine Megan Fox geçiyor. Genel yorumlarda Megan Fox’un daha iyi olduğunu okudum ama benim için Zooey Deschael vazgeçilemez ki o geldikten sonra dizi eskisi gibi renkleniyor.

İster yatmadan önce ister moraliniz bozulduğunda ister gülmek istediğiniz isterseniz de yolda giderken izleyebileceğiniz çok güzel bir dizi.

Bir şans verin derim.

New Girl
PAYLAŞ
Önceki İçerikTınılar / Şiir
Sonraki İçerikRecep Ardoğan’dan “Güzel Düşün Güzel Gör” Kitabı Çıktı!
Ceren Baran Demir
Ceren Baran, 02 Ağustos 1989 doğumludur. Küçüklüğünden beri tiyatroya olan sevgisi sonucunda Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünü kazandı. Mezuniyetinden hemen sonra akademik ingilizce-TOEFL eğitimi için NYC'a gitti. Amacı Amerika'da tiyatro alanında yüksek lisans olmasına rağmen yemeğe olan ilgisi onu başka bir yola soktu ve İstanbul'a dönerek USLA AKADEMİ'de Prof. Ekmek ve Pastacılık eğitimi aldı. Mrs. Cupcake Dessert Boutique'de stajını yaparken drama,tiyatro,el sanatları ve dans alanında eğitimler alıp,atölyelere katıldı. Şuan bir kurumda Drama Eğitmenliğinin yanında butik pastacılık yapmaktadır.