2016’nın başında 9 genç kadın müzisyenin bir araya gelerek kurdukları İstanbul Kadın Orkestrası, ilk konserlerini 2 Haziran’da Kartal Beyrut Performance Merkezi’nde verdi.

İstanbul Kadın Orkestrası

İstanbul Kadın Orkestrası, erkek dilinin ve tahakkümünün kuşatıcı atmosferine karşı müziğin estetiğiyle sesini ülkenin bütün kültürlerinden beslenerek yükseltiyor. Türkçe, Kürtçe, Lazca, Ermenice ve Rumca ezgiler seslendiren grup, erkeğin kendisine değil ama erkek egemen sisteme karşı adeta zarif ve güçlü bir çığlık olmak için yola çıktı.

İstanbul Kadın Orkestrası, ilk konserlerini 2 Haziran’da Kartal Beyrut Performance Merkezi’nde verdi.
İstanbul Kadın Orkestrası, ilk konserlerini 2 Haziran’da Kartal Beyrut Performance Merkezi’nde verdi.

İstanbul Kadın Orkestrası ile İletişim için:

PAYLAŞ
Önceki İçerikAh Bu Sevmenin Garip Hissi
Sonraki İçerikİstanbul Müzik Festivali’nde Kaçırılmayacak Konserler
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here