Müge İplikçi ve Çok Özel İsimler Sözlüğü

0
57
Müge İplikçi ve Çok Özel İsimler Sözlüğü
Müge İplikçi ve Çok Özel İsimler Sözlüğü

Kalemlik.com sitesinin kültür-sanat platformu Kalemlik Blog’da kitap ve yazar tanıtımları devam ediyor. Yazı, çizim ve boyama araç ve gereçleri alanında faaliyet gösteren e-ticaret sitesi Kalemlik.com, yazmaktan ve okumaktan keyif alan kullanıcılar için blog sayfasında özgün içerikler üretiyor. Her hafta Cuma günü yeni bir kitabın ve yazarının tanıtımının yapıldığı Kalemlik Blog’daki özgün içerikler, sanat severler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Kırtasiye ürünleri, duygu ve düşüncelerimizi ifade etmemizi geliştiren ve güçlendiren büyülü bir etkiye sahiptir. Henüz okul öncesi dönemlerimizde hayatımıza girmeye başlayan bu ürünleri eğitim hayatımızdan iş hayatımıza kadar pek çok alanda kullanırız. En sık aldığımız hediyelik ürünler de yine kırtasiye ürünleri olmakta. Tüketicilerin kırtasiye ürünlerine uygun fiyat avantajlarıyla ulaşmalarını sağlayan Kalemlik.com sitesi, blog sayfasında ürettiği özgün içeriklerle kültür yayıncılığı alanında da öncü konuma yükselmeye çalışıyor.

Çok Özel İsimler Sözlüğü
Çok Özel İsimler Sözlüğü

Kalemlik Blog‘da bu hafta, Türk öykücülüğünde önemli bir yeri olan Müge İplikçi’nin yeni kitabı ‘Çok Özel İsimler Sözlüğü’nün tanıtımı yapıldı. 21. yüzyılda Türkiye’de ve dünyada ortaya çıkan hızlı değişim ve dönüşümleri öykülerine taşıyan İplikçi, bu süreçler içinde farklı insanların hayatlarına attığı çentiklerle duygu ve düşünce dünyamızın genişlemesine katkı sağlıyor.

İsim sözlüklerine pek çok kültürde rastlamak mümkündür. Bu sözlüklerde, isimlerin anlamları ve buna bağlı olarak “hayat çizgileri” hakkında bazı açıklamalar yapılır. İplikçi’nin Çok Özel İsimler Sözlüğü’nde 30 farklı insanın “hayat çizgileri”ni görmekteyiz. Değişen hayat şartları, bu insanların hayat çizgilerinde de önemli birtakım değişimler meydana getiriyor. Ve her bir ismin hayat çizgisi, bu değişim içinde yeni bir anlam kazanıyor.

Bu yönüyle İplikçi’nin öyküleri, kurgu ve gerçekliğin arasında özel bir yere sahip. Her öyküsü, kurgunun içine gerçeklikten birtakım unsurlar yerleştiriyor. Ve aynı zamanda da her gerçekliğin içine, kişilerin daha iyi ve güzele doğru ilerlemelerine katkı sağlayacak şekilde, kurgusal birtakım unsurlar yerleştiriyor.

Müge İplikçi’nin Çok Özel İsimler Sözlüğü’nü henüz okumadıysanız, Kalemlik Blog’daki bu tanıtım yazısını okuyarak güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Kalemlik.com sitesi üzerinden ayrıca, yüzlerce kırtasiye markasının binlerce ürününe uygun fiyat avantajlarıyla sahip olabilirsiniz. Sürpriz yaz indirimlerini ve promosyonları kaçırmayın…

Keyifli okumalar, keyifli alışverişler…

https://blog.kalemlik.com/muge-iplikci

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here