Motion Graphics Konusundaki En Etkili Çözümler VideoSanat’ta!

0
233

İş ve eğlence dünyasının video ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunarak, hizmet verdiği markalar için katma değer oluşturmayı temel ilkesi haline getiren VideoSanat, tüm video prodüksiyon hizmetlerinde olduğu gibi motion graphics konusunda da üst düzey video tasarımları gerçekleştiriyor.

Siz de VideoSanat ile iletişime geçebilir; nitelikli motion graphics videolara sahip olabilirsiniz.

Motion Graphics Nedir, Nasıl Yapılır?

Motion Graphics, hareketsiz görüntülerin hareketlendirilmesiyle elde edilen videolara denilmektedir.  Aslında hareketsiz bir görselin hareket ettirilmesine genel olarak animasyon denir. Motion graphics ise grafik tasarım çalışmalarının metinlerle uyumlu bir şekilde hareket ettirilmesiyle video oluşturma tekniğidir. Motion graphics videosu yapılmadan önce bir konsept geliştirme çalışması gerçekleştirilmelidir. VideoSanat, iletişim dinamiklerine hakim ekibi ile üst düzey video tasarım stüdyolarında rakip analizi (benchmarking), sektör analizi ve hedef kitle gibi analizlere hayat vererek bu analizlerden elde edilen neticeler doğrultusunda konsept geliştirir. Metin yazarları tarafından bu konspete göre metinsel çalışmalar gerçekleştirilir. Görsel tasarımcıların hayata geçirdiği çalışmalar neticesinde de metinlerle ve markayla uyumlu görseller tasarlanarak motion graphics video projesinin görsel stoğu hazırlanmış olur. Motion graphic designer’lar, bu görsel stoktaki hareketsiz görselleri dinamik bir şekilde hareketlendirir ve ses&müzik, kurgu&montaj çalışmalarıyla video projesi tamamlanmış olur.

VideoSanat; dünya trendlerine, sektör dinamiklerine ve hedef kitleye göre projelendirdiği motion graphics videolarla, çözüm ortağı olduğu markalara değer katar, marka bilinirliği ve prestijinin artmasına doğrudan etki eder.

VideoSanat Motion Graphics Konusunda Hangi Hizmetleri Sunar?

VideoSanat; artık her markanın iletişim stratejilerine video dahil etmek zorunda kaldığı günümüzde, yani teknoloji ve iletişim çağında, ortaya çıkan video ihtiyaçlarını efektif bir şekilde karşılayan ve bu doğrultuda nitelikli projeler gerçekleştiren video çözüm servisidir. Motion graphics tekniğinin kullanıldığı birçok alan vardır. Sadece motion graphics görüntülerin değil, gerçek görüntülerle harmanlanan motion graphics tasarımlar da markalar tarafından tercih edilen video türleri arasında yer almaktadır. VideoSanat’ın Motion Graphics Servisi kapsamında; tanıtım filmi çekimi, infografik tanıtım videosu, ürün tanıtım filmi, masaüstü reklam filmi gibi video ihtiyacı olan her konuda kaliteli çözümler sunulmaktadır.

VideoSanat, tüm projeler için titizlikle çalışmalar gerçekleştirerek potansiyel müşterileriniz üzerinde maksimum etkileşim sağlayan motion graphics videolar tasarlar; bugünün ve geleceğin en etkili iletişim aracı olan video ile ilgili hızlı, yaratıcı ve işlevsel çözümler sunarak markanıza değer katar.

PAYLAŞ
Önceki İçerikAslını Arayan Buz Parçası
Sonraki İçerikİDSO’dan Klasik Müzik Ziyafeti
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.