Moda Sahnesinin Yeni Oyunu Fırtına

0
38
Moda Sahnesi'nin Yeni Oyunu ''Fırtına''
Moda Sahnesi'nin Yeni Oyunu ''Fırtına''

Herkese merhabalar,

Tiyatro sezonumu Moda Sahnesi’nin yeni oyunu ”Fırtına” ile açmış bulunmaktayım. 🙂

Moda Sahnesi ile geçen sene tanıştım. O günden beri hem atölyelerini hem oyunlarını severek, zevkle, yakından takip etmeye başladım hala da etmekteyim. Öncelikle söylemeliyim ki oyunlara bakış açıları ve uyarlamaları çok farklı. Herkese hitap etmeyebilir. Neden ? Çünkü oyunlar aralarında kullandıkları teknikler, müzikler, klasik bir oyunun farklı bir açıdan göstermeleri, bir anda sahnenin ışıkları kapanarak değişik maske veya dans gösterileri… İzlerken ”Bunun ne gibi bir amacı var şimdi ?” şeklinde kendinize soru sorarken bulabilirsiniz. Bütün bunlara rağmen sürekli kapalı gişe oynuyor ve her oyunu çok beğeniliyor.

Moda Sahne’sinin sosyal medyasından William Shakespeare’in ”Fırtına” adlı oyunu ile ilgili bir haberi gördükten sonra çok heyecanlandım. Hem William Shakespeare hem oyuncu kadrosu sağlam

hem de Moda Sahnesi. Hemen biletimi alıp o gün gelene kadar bekledim.

Oyun gün gelip yerimi oturduktan sonra her zaman ki gibi sade dekorun kullanıldığını görüp bu oyununda diğerleri gibi değişik bir oyun olucağından adım gibi emindim ki ilk sahnesi ile bunun sinyallerini verdi. Ondan sonrası nasıl geçti bilmiyorum… Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım bile. Doğrusunu söylemek gerekirse bir çok yerinde koptum, anlam veremediğim sahneler oldu, her zaman kullandıkları ışık efektleri ve danslar vardı. Arkamda oturan seyircilerinde bir kaçına kulak verdiğim zaman onlarında benimle aynı duyguları yaşadığını farkettim. Bunları göz önünde bulundurarak o bileti almanızı öneririm. Klasik tiyatro oyunlarından farklı bir oyun izleyeceksiniz. Fakat gittiğim için mutlu oldum. ”İyi ki gittim” dedim kendi kendime. İzlemenizi öneririm.

MODA SAHNESİ

Yazan:William Shakespeare

Çeviren:Emine Ayhan

Yöneten:Kemal Aydoğan

 

OYUNCULAR

Prospero: Hüseyin Avni Danyal

Gonzalo: Ziver Armağan Açıl

Alonso: Mürsel Yaylalı

Stephano: Gürsu Gür

Miranda: Zeynep Tuğçe Bayat

Ariel: Selen Şeşen

Ferdinand: Münircan Cindoruk

Caliban: Yaşar Bayram Gül

Antonio: İnanç Koçak

Sebastian: Kaan Songün

Trinculo: Ertürk Erkek

Süre: 2 Perde 125′

 

PAYLAŞ
Önceki İçerik18. İzmir Kısa Film Festivali Başlıyor
Sonraki İçerikOyun Yazarlığı Atölyesi Açılıyor
Ceren Baran Demir
Ceren Baran, 02 Ağustos 1989 doğumludur. Küçüklüğünden beri tiyatroya olan sevgisi sonucunda Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro bölümünü kazandı. Mezuniyetinden hemen sonra akademik ingilizce-TOEFL eğitimi için NYC'a gitti. Amacı Amerika'da tiyatro alanında yüksek lisans olmasına rağmen yemeğe olan ilgisi onu başka bir yola soktu ve İstanbul'a dönerek USLA AKADEMİ'de Prof. Ekmek ve Pastacılık eğitimi aldı. Mrs. Cupcake Dessert Boutique'de stajını yaparken drama,tiyatro,el sanatları ve dans alanında eğitimler alıp,atölyelere katıldı. Şuan bir kurumda Drama Eğitmenliğinin yanında butik pastacılık yapmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here