KEV ve ALARM-ART “SANATIN MUTFAĞI”NDA BULUŞUYOR

0
72
KEV ve ALARM-ART “SANATIN MUTFAĞI”NDA BULUŞUYOR
KEV ve ALARM-ART “SANATIN MUTFAĞI”NDA BULUŞUYOR

Sıcak Yaz mevsiminde ülkemizin incisi Bodrum’dan güzel bir haber…

Bodrum’da Kültür – Sanat Çalıştayı

Köksal Eğitim Vakfı (KEV) ile sanat topluluğu Alarm-Art “Sanatın Mutfağı” adlı projede bir araya gelecek. Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde yapılacak projede sanatçılar bir hafta sürecek bir çalıştay gerçekleştirecek.

Sanatçıların Çalıştayda ürettikleri sanat eserleri ise 5-24 Ağustos tarihlerinde Dibeklihan’daki İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde KEV yararına sergilenecek.

Eskişehir başta olmak üzere farklı illerden genç sanatçıların katılımıyla kurulan “Alarm-Art sanat topluluğu” ile “Köksal Eğitim Vakfı (KEV)” ortak bir projede buluşuyor.

Pet Holding’in destekleriyle gerçekleşecek “Sanatın Mutfağı” adlı etkinlikte  sanatçılar bir haftalık çalıştay  gerçekleştirecek. Çalıştay sırasında sanatçılar ziyaretçileri mutfaklarına davet ederek, eserlerin oluşum sürecine başından sonuna kadar izlemelerini sağlayacak.  Mutfak Sanatına da bu çalışmalarda yer verilecek olup, iki genç usta yemek şefi Barış ve Birce Ak, sanat eserleri ile uyumlu yemek sunumları ile mutfak ve yemek kavramının çok yönlü işlenmesini sağlayacak.

ÖZEL SERGİ:

Çalıştay sonrası yapılan eserler, 6 Ağustos’ta Dibeklihan İ. Hakkı Tonguç Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek gala ile sanat severlerin ilgisine sunulacak. Sanatçılar, 24 Ağustos tarihine kadar sürecek sergiden elde ettikleri geliri Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine destek amacıyla KEV’e bağışta bulunacak.

KEV Başkanı ve Pet Holding YK Başkan Yardımcısı Zeynep Köksal Yaykıran;Sosyal Sorumluluk çalışmalarımız Ankara dışında da çok çeşitli şehirleri kapsamakta. Bodrumda da önemli bir Kültür – Sanat projesine destek vermekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

PROGRAM :

ÇALIŞTAY: 29 Temmuz – 5 Ağustos

SERGİ: 5 – 24 Ağustos / Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü /  İ.Hakkı Tonguç Sanat Galerisi

GALA: 5 Ağustos Cumartesi saat: 19:30

Değerlendirmeniz dileğiyle, ilginizi rica ederiz.  Teşekkürlerimizle…

 

PAYLAŞ
Önceki İçerik19 TEMMUZ ÇARŞAMBA AKŞAMI DA İŞ ÇIKIŞI SAİT HALİM PAŞA YALISINDAYIZ.
Sonraki İçerikZerafetin Simgesi, Zerrin Arbaş İle Rüya Gibi Bir Öğleden Sonra
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.