Bertolt Brecht’in yazdığı ve Hakan Taner Yıldırım’ın yönettiği Kafkas Tebeşir Dairesi adlı tiyatro oyunu 21 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00’da İzmir – Bornova’da sahnelenecek.

Çamdibi Nedret Güvenç Sahnesi’nde sahnelenecek Kafkas Tebeşir Dairesi tiyatro oyunu Brecht’in mükemmel kalemi ve Hakan Taner Yıldırım’ın yönetiminde sahnelenecek.

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Çamdibi Yetişkin Kursiyer Grubu Kafkas Tebeşir Dairesi adlı oyunuyla tiyatroseverlerle buluşacak. Tiyatro oyununu yazan Brecht, Çin Tebeşir Dairesi isimli geleneksel oyundan esinlenerek 1944 yılında yazmış olduğu oyunun temel sorusu ise; çocuğun gerçek ebeveyninin doğuran mı, yoksa büyüten mi olduğudur. Bu sorudan yola çıkarak Brecht bütün oyun boyunca emek – sermaye çatışmasını masaya yatırmaktadır. Oyun, dört perdeden oluşmaktadır. Kafkas Tepeşir Dairesi adlı eser epik tiyatronun en belirgin eserlerinden birisi sayılmaktadır. Mülkiyet ile emek arasındaki ilişki ve de çelişkiyi çok iyi sorgulayan oyunda sanatsal çatışma üst seviyedir.

Bitmiş Piller Bilete Dönüşüyor Kampanyası

Bornova Belediyesi “Bitmiş Piller Bilete Dönüşüyor” kampanyası kapsamında olan tiyatro oyununun biletlerini edinebilmeniz için 5 adet bitmiş pil getirerek oyunu seyredebilirsiniz.

Tiyatro oyununun müziklerini Utku Güçoğlu yaptı. Dans ve koreografi ise Mustafa Gülezen hazırladı. Kostüm tasarımı Sırma Akgündüz elinden çıktı. Yapımı ise Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Çamdibi Yetişkin Kursiyer Grubu üstlendi. Ayrıca oyunun geniş bir oyuncu kadrosu bulunmaktadır.

Kafkas Tebeşir Dairesi oyunun oynanacağı sahnenin adresi; “Barbaros Mahallesi 5233 Sokak No:44 Çamdibi, İzmir, Bornova”

PAYLAŞ
Önceki İçerikKayıp Sepet
Sonraki İçerikİnsanlar ve Bukalemunlar Alemi
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here