Jurassic World: Yıkılmış Krallık

0
27

Dinozorlar, günümüze fiziki olarak kalamasa da günümüzde halen adından bir şekilde söz ettiren ve araştırmalara konu olan canlılardı.

Film sektörü de geçmişte kalmasına rağmen adından halen söz ettirebilen bu canlılar hakkında film yapmayı haliyle mantıklı bulmuştur. 1993’te başlayan Jurassic Park filmi günümüzde seriye bağlanıp çekilmeye devam etmektedir. Jurassic Park 1993, 1997 ve 2001 yıllarında üç film çekmiş ve 2015 yılına kadar seriye devam edilmemişti.

1993 ve 1997 yıllarında çekilen Jurassic Park filmlerini Steven Spielberg yönetmiştir. Daha sonra ise yönetmenlik koltuğuna farklı isimler oturmuş. Oyuncu kadrosunda değişiklikle olmuştur.

Jurassic World: Yıkılmış Krallık, Jurassic World serisinin ikinci devam filmidir. İlk üç filmde dinozorlar dünyada olmaması gereken canlılar olarak gösterilmekteydi ama Jurassic World filmiyle sanki dinozorlar daha kabul edilebilir ve birlikte yaşanılabilir canlılar olarak görülmeye başlanmış gibiydi. İnsanların yanında olan kedi, köpek gibi değil de maymunlar gibi sanki. Açıkçası filmi izlemeden fragmanlarından Jurassic World: Yıkılmış Krallık filmi bende Maymunlar Cehennemi film serisi havası sezdirdi. Bir kesim insan, dinozorları bir deney aracı olarak görürken onları dost olarak gören, bir arada yaşamaya veya sirkte ziyaret etmeye çalışan insanlar da bulunmaktadır. Yeterince tehlikeli değil gibi bir de dinozorlar genetiğiyle oynayarak değişime uğratılmıştır. Doğa ile iç içe yaşam mücadelesi veren ve genelde av olan insanlar yeni filmde kurtarıcı rolüne bürünmüştür. Bir şeyler üretmekten hoşlanmayan insanlar, bir şeyler yaratmayı daha çok denemektedir. Yaratıcı rolde bulunan insanlar yarattıklarını korumaya başlamışlardır.

Jurassic World: Yıkılmış Krallık filminin yönetmen  koltuğunda J. A. Bayona bulunmaktadır. Başrollerde Chris Pratt, Bryce Dallas Howard ve Jeff Goldblum bulunmaktadır. Filmin gösterim tarihi 8 Haziran 2018’dir. Filmin ortalamanın üzerinde ve izlenebilir olduğunu düşünüyorum. Hele de daha önceki filmleri izlediyseniz bu filmi kesinlikle izleyin. Seri eksik kalmasın.

Jurassic World kapanalı dört yıl olmuştur. Orada dinozorlar insanlardan uzak bir yaşam sürmektedirler. Bu sırada doğa normalde olmaması gereken fakat insanların doğa kanunlarına karşı gelerek yarattıklarını yok etmek için ateşi kullanır. Bu durumu haber alan Owen (Chris Pratt) ve Claire ( Bryce Dallas Howard) Jurassci World’e dinozorlara yardım etmek için dönerler. Bundan sonrası ise biraz gerilim, bolca aksiyon ve bilimkurgu. Çekilecek bir sonraki filmin daha akıllı dinozorların, şartlara ayak uydurarak irade oluşturacakları bir film olacağını düşünüyorum.

Herkese iyi seyirler…

PAYLAŞ
Önceki İçerik“Çırpınmak” Para Harcamak Yerine İnsanın Emeğini Hayalini Harcayanların, Çalanların Çırpınması
Sonraki İçerikAşk Musikisi / Şiir
Yaşam Kaya
Ankara'da doğdum. Latin Dili ve Edebiyatı önlisans, Türk Dili ve Edebiyatı lisans mezunuyum. Şu an Halkbilim bölümünde yüksek lisans yapıyorum. Fantastik ögeleri barındıran bütün konuları severim. Online strateji oyunları ,şu sıralar League of Legends, oynarım. Film ve dizi izlemek benim için hobiden öte bir zevk. Gerçek dünyada hayal kurmaktansa kurgulanmış bir dünyada gerçekleşen hayaller yaşıyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here