İzmir Tattoo

0

Havaların diğer illere göre daha sıcak olduğu İzmir, tattoo konusunda diğerlerine göre daha gelişmiş şehirler arasında yer alır. Burada soğuk mevsimler pek çok görülmediğinden dolayı insanlar genellikle açık ve rahat kıyafetler giymeyi tercih ederler. Buda birçok kişiyi dövme yapma gereksinimine itmektedir. Kol, boyun, sırt ve bel gibi neredeyse bütün bölgeye tattoo uygulaması yapılabilmektedir. İzmir tattoo konusunda oldukça gelişmiş şehirler arasında yer almakta ve bu hizmeti veren odlukça fazla salon bulunmaktadır. Genellikle dövme uygulaması yapan yerler küçük olmaktadır. Tatil bölgelerinde seyyar olarak bu işi yapan yerler ile karşılaşmak dahi mümkün olmaktadır. Dövme yaptırmayı bazı kişiler oldukça istemekte ancak bu kişilerin çoğunun aklında hep bir soru işareti bulunmaktadır.

Dövme yaptırmayı isteyen kişiler, yaptıracakları olan uygulamanın ömür boyu izlerini taşıyacağını bildiği için ileride pişman olmaktan korkabilmektedirler. Bu nedenle dövme konusunda karar verildiyse, yapılacak olan uygulamanın kesinlikle iyice düşünülmüş olması gereklidir. Hatta bunun için insanların kendisine bir süre tanıması ve üzerinde düşünmesi oldukça etkili olacaktır. Gelişi güzel ve bir anlık heyecan ile dövme yaptıran çoğu kişi ileride yaptırdığı dövmenin pişmanlığını yaşamaktadır. Bu kişiler genellikle dövme yaptırdıkları için değil de, yapılan şeklin veya yazılan yazının pişmanlığını yaşamaktadır. İzmir tattoo stüdyoları olarak uygulama yapan yerlerin çoğu sağlık konusunda oldukça titiz olurken bazı yerler bu konuya dikkat etmemekte ve oldukça sağlıksız ekipmanlar ile çalışmalarını sürdürmektedirler. Bu nedenle bilinmedik ve ilk defa gidilen yerlerde kesinlikle bu tarz uygulamalar yapılmamalıdır. Öneriler ile ya da dövme yapılmadan önce gidip öncesinde görüşme yapmak oldukça mantıklı olacaktır. Tattoo ve dövme aynı kelime anlamlarına sahiptir. İngilizce kökenli olan tattoo, iş yerlerinde isim olarak dövmeye oranla daha fazla kullanılmaktadır.

Kalıcı Tattoo Silinir mi?

Dövme yaptıran bazı kişiler ya yaptırdıkları dövmeden ya da şekil veya yazılardan dolayı pişmanlık duyabilmektedir. Kalıcı dövmelerin silinmesi maalesef biraz zahmetli olmaktadır. Eskiden, yapılan bu dövmelerin silinmesi kesinlikle mümkün olmamakta ve ameliyat ile üzeri kapatılabilmekteydi. Ancak gelişen teknoloji ile bu tarz dövmelerin lazer ile silinmesi mümkün olmaktadır. Bu yöntemin çıkması ile birlikte birçok kişi dövmelerini sildirmiştir.

Tattoo İzmir için kurulmuş olan yerler verdikleri güzel hizmet ve sağlıklı ekipmanları ile dövme yaptırmak isteyen kişilere fikirler sunabilmektedir. Bu fikirler doğrultusunda isteyen kişiler dövmelerini yaptırabilir. Ayrıca yapılan dövmeler kilo alma veya zayıflama gibi durumlardan kesinlikle etkilenmemektedir.

Paylaş

Yazar Hakkında

Cevap bırakın