İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), Dünya Çapında Ünlü Piyano Ustamızı Ağırlıyor

0
37
İDİL BİRET
“ POLONYA HAFTASI KONSERİ” NDE “İDİL BİRET”E EŞLİK EDECEK…

İDSO 13 EKİM 2017 CUMA AKŞAMI SAAT 20.00’DE AYA İRİNİ MÜZESİ’NDE “ POLONYA HAFTASI KONSERİ” NDE “İDİL BİRET”E EŞLİK EDECEK…

 İDSO DenizBank Konserleri’nde dünya çapında piyanist İdil Biret bu Cuma akşamı saat 20.00’de   Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek olan konserde sanatseverlerle buluşacak. Usta piyanist müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak.

Ayrıca yine Avrupa’nın da önemli isimlerinden Polonyalı şef Marzena Diakun Aya İrini’de…
ŞEF MARZENA DIAKUN
ŞEF MARZENA DIAKUN

Şeflik yarışmalarında ödülleri olan ve Polonya Kültür Bakanlığı’ndan “ Üstün Başarı Ödülü” bulunan son yılların en önemli kadın şeflerinden Marzena  Diakun İDSO’yu yönetecek. Özellikle Fransa Radyo Filarmoni Orkestrası’ndan sıklıkta davet almakta olan Diakun; Polonya dışında Orta Avrupa ülkelerinde de konserler vermektedir.

Usta Piyanist İdil Biret…

İDİL BİRET
İDİL BİRET

“Harika çocuk” yasasıyla Paris’te eğitim alan İdil Biret; artık önemli bir marka olarak Türkiye’den çıkan en iyi piyanistlerden biridir, İdil Biret, 1971 yılından beri “Devlet Sanatçısı”dır. Biret,  bugüne kadar seslendirdiği plak ve CD’lerin sayısı 80’i geçmektedir. Bunlar arasında plak tarihinde ilk kez komple proje halinde seslendirilen Beethoven/Liszt Senfonilerinin tamamı, Frederic Chopin’in bütün piyano eserleri, Johannes Brahms’ın bütün solo piyano eserleri ve konçertoları, Sergei Rachmaninoff’un bütün piyano eserleri yer almaktadır. Bunlar pek çok eleştirmenin hayranlığı ile karşılanmış ve sanatçının “çağımızın en önde gelen piyano ustalarından biri” olarak nitelenmesine yol açmıştır.

13 Ekim 2017 Cuma akşamı saat 20.00’de AYA İRİNİ Müzesi’ndeki konserde icra edilecek eserler :

  • Frederic Chopin: Fa Minör Piyano Konçertosu
  • Mieczyslaw Karlowicz : ‘Yeniden Doğuş’ Senfonisi Op.7

    İDSO
    İDSO Konserleri

 İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık; “13 Ekim Cuma akşamı “ Polonya Haftası” çerçevesinde gerçekleştirilecek konserimizde tüm müzikseverleri  Aya İrini Müzesi’nde görmekten mutluluk duyacağız. Kendi branşlarında usta olan iki kadın sanatçının muhteşem resitalini izleyeceğiz” diyor. 

Müzikseverler İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserlerine ait biletleri biletix.com’dan temin edebiliyorlar.

PAYLAŞ
Önceki İçerikFİKİR SERGİSİ
Sonraki İçerikistanbul efsanesi 1
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here