İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) ’dan 10 ve 11 Kasım’da ”Anma Konserleri”

0
61
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) ’dan 10 ve 11 Kasım’da ”Anma Konserleri”
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) ’dan 10 ve 11 Kasım’da ”Anma Konserleri”

İSTANBUL DEVLET SENFONİ ORKESTRASI’NDAN ATATÜRK’Ü ANMA KONSERLERİ

İDSO, “Atatürk ve Müzik” başlıklı Haftalık Olağan Konseri 10 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Şef Cihat Aşkın Yönetiminde
Şef Cihat Aşkın Yönetiminde

ATATÜRK’Ü ANMA ve EĞİTİM KONSERİ ise; 11 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00’de  Cennet Kültür Merkezi’nde müzikseverlerle buluşacak.

SOLİST DİLEK TÜRKAN ( Vokal )
SOLİST DİLEK TÜRKAN ( Vokal )

10 Kasım Cuma akşamı  saat 20.00’de Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde Şef Cihat Aşkın  yönetiminde ve Dilek Türkan (Soprano), Aykut Çınar’ın (Tenor)  solist olarak yer alacakları konserde aralarında Selanik Türküsü, Manastırın Ortasında, Şahane Gözler, Yemen Türküsü, Cumhuriyet Marşı, Tarcan Zeybeği, Karadeniz Marşı, Sarı Zeybek, İzmir’in Kavakları, Yanık Ömer ve Vardar Ovası’nın da yer aldığı ATATÜRK’ün Sevdiği Şarkılar,

SOLİST AYKUT ÇINAR ( Tenor )
SOLİST AYKUT ÇINAR ( Tenor )

Rumeli Türküleri, Aryalar, Halk Müziği Eserleri, Zeybekler ve Marşlar seslendirilecek. Cihat Aşkın’ın solist olarak da yer alacağı konserin ikinci yarısında ise Ulvi Cemal Erkin’in Köçekçe eseri seslendirilecek.

11 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00’de Cennet Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan, Cihat Aşkın yönetimindeki Hakan Ali Toker’in ( Piyano ) solist olarak katılacağı “EĞİTİM KONSERİ”nde ise; Konçerto Formatında Düzenlenmiş Türk Sanat Müziği Eserleri dinleyicileriyle buluşacak.

 İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık: “Sanatseverleri  Atatürk’ü Anma Konserlerimize davet ediyoruz. Ulu Önder Atatürk’ü Saygı ve Müzik dolu bir akşamla anacağız”dedi.

 

SOLİST HAKAN ALİ TOKER ( Piyano )
SOLİST HAKAN ALİ TOKER ( Piyano )

Program:

10 Kasım Cuma – Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi ( Atatürk ve Müzik ) – Saat: 20.00

* ATATÜRK’ün Sevdiği Şarkılar, Rumeli Türküleri, Aryalar, Halk Müziği Eserleri, Zeybekler ,Marşlar

11 Kasım Cumartesi – Cennet Kültür Merkezi ( Eğitim Konseri ) – Saat: 20.00

* Konçerto Formatında Düzenlenmiş Türk Sanat Müziği Eserleri

PAYLAŞ
Önceki İçerikŞili’ye Duyarlık
Sonraki İçerikSARI ÇİZGİNİN ÖTESİNDE / Adım Adım Adıma Doğru
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here