İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), Çok Eğlenceli Bir Konserle“ Yaza Merhaba” Dedi

0
21
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), Çok Eğlenceli Bir Konserle“ Yaza Merhaba” Dedi

İDSO DenizBank Konserlerinin 2018 yılı ilk yarı yıl sezon konseri Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.2150 kişilik salon ve balkon tamamen müziksever İDSO dostları ve izleyicileriyle doluydu. Konser öncesi İDSO’nun 14 yıldır ana sponsoru Denizbank’a da teşekkür plaketi takdim edildi.

“ YAZA MERHABA” Konserinde İtalyan şef Carlo Rizzari ve tenor Aydın Uştuk’a eşlik eden İDSO, sezonun son konserinde çok başarılı bir performans gösterdi.

Konserde, Gioacchino Rossini’nin Semiramis Uvertürü”, Gaetano Donizetti’nin  Una Furtiva Lagrima”, Eldo Di  Lazzaro’nun Chitarra  Romana”, Pietro Mascagni’nin Intermezzo Da Cavallleria Rusticana”, Alberto Barberis’in “Munasterio ‘E Santa Chiara “, Enrico Cannio’nun“ O Surdato Innamorato”, Giacomo Puccini’nin “ Intermezzo Da Manon Lescaut”, Ernesto  De Curtis’in  Torna A Surriento”, Luigi Denza’nın “ Funiculi Funicula”, Giuseppe Verdi’nin Sinfonia A I Vespri Siciliani”, Giovanni Capurro’nun  O Sole Mio” eserleri icra edildi.

Büyük beğeni toplayan konserde alkışların ardından bizim ezgilerimiz icra edildi: “ Bitez Yalısı” ve “ Memleketim”. Tüm dinleyicilerin birlikte seslendirdiği her iki eserle bu coşkulu konser sona erdi.

Konser sonrası sanatçılar arasında kısa bir kutlama da yapıldı.

Yeni Sezonda Yeni İDSO Konserlerinde Buluşmak Üzere…

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikSelam Sana Ey Özgürlük!
Sonraki İçerikİstanbul Hikayeleri Barselona’da!
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here