İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 2019 – 2020 Sezonunu Açıyor

0
109

İDSO DENİZBANK KONSERLERİ’NİN YENİ SEZON AÇILIŞ KONSERİ 04 EKİM 2019 CUMA AKŞAMI SAAT 20.00’DE AYA İRİNİ MÜZESİ’NDE…

İDSO DenizBank Konserleri 2019–2020 sezonunun açılış konseri, 04 Ekim 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Bu klasik müzik akşamında İDSO, dinleyicilere bir müzik ziyafeti sunacak.

Maestro… Duayen Rahbari !

Orkestra-Şefi-Alexander-Rahbari

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası DenizBank Konserleri’nin “2019 – 2020 yılı Yeni Sezon Açılış Konseri”ni Berlin Filarmoni Orkestrası da dahil olmak üzere 120’den fazla Avrupa orkestrası ile çalışmış dünyaca ünlü besteci ve orkestra şefi Alexander Rahbari yönetecek. 

İDSO, ayrıca solist Marie Pierre Langlamet ( Arp ) ve solist Bülent Evcil’e ( Flüt ) eşlik edecek.

Marie-Pierre-Langlamet-Arp

04 Ekim 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’ndeki konserde;                               

Giuseppe Verdi’nin“ Louisa Miller Uvertürü”, Wolfgang Amadeus Mozart’ın

“ Flüt ve Arp için Konçerto ( Sevin Berk ve Mükerrem Berk’in Anısına ) ve

 Hector Berlioz’un “ Fantastik Senfoni” eserleri dinleyicilerle buluşacak.

Bülent-Evcil-Flüt

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş: “Sosyal sorumluluk misyonu çerçevesinde, kültür sanata yönelik desteği Türkiye’ye yatırım ile eş değer görüyor; 16 yıldır İDSO konserlerinin ana destekçisi konumunda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. İDSO DenizBank Konserleri’nin İstanbul ve ülkemiz için önemli zenginlikler sunduğuna inanıyoruz. Konser performanslarının bu yıl da hak ettiği yüksek ilgiyi görmesi; sanatseverlerin sezon boyunca bu benzersiz sanat şöleninin keyfini doyasıya yaşaması en büyük arzumuz” dedi.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil ; “2019– 2020 yılı yeni sezon açılış

konserimizde tüm müzikseverleri  04 Ekim 2019 Cuma akşamı Aya İrini Müzesi’ndeki

konserimizde görmekten mutluluk duyacağız. Orkestramızı geliştiren ve dinleyicimizi heyecanlandıran programlarla yeni sezonda da dinleyicilerimizle buluşmak bize sonsuz bir heyecan ve mutluluk veriyor. Bu sene de katkılarından dolayı DenizBank’a teşekkür ediyoruz ” diyor.

 PROGRAM :

  • Giuseppe Verdi “ Louisa Miller Uvertürü”
  • Wolfgang Amadeus Mozart “ Flüt ve Arp için Konçerto“ ( Sevin Berk & Mükerrem Berk’in Anısına )
  • Hector Berlioz “ Fantastik Senfoni”
PAYLAŞ
Önceki İçerikGenç Bir Kız
Sonraki İçerikYaşam Amacını Bulmak
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here