İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), 2017 – 2018 Sezonunu Açtı

0
77
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), 2017 – 2018 Sezonunu Açtı
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), 2017 – 2018 Sezonunu Açtı

İDSO’NUN YENİ SEZON AÇILIŞ KONSERİ 03 EKİM 2017 SALI AKŞAMI SAAT 20.00’DE AYA İRİNİ MÜZESİ’NDE YAPILDI

14 yıldan beri İDSO’nun Ana Sponsoru olan DENİZBANK adına Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi Hakan Ateş’e teşekkür plaketi takdim edildi. Plaketi, İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık takdim etti.

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık ( Solda ) – Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’e plaket verirken ( Sağda )
İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık ( Solda ) –
Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’e plaket verirken ( Sağda )

İDSO DenizBank Konserleri 2017–2018 sezonunun açılış konseri, 03 Ekim Salı akşamı saat 20.00’de Aya İrini Müzesi’nde gerçekleştirildi. Bu çok başarılı klasik müzik akşamında İDSO, dinleyicilere bir müzik ziyafeti sundu.

Viyolonselist Amihai Grosz’a Çiçek Takdimi…
Viyolonselist Amihai Grosz’a Çiçek Takdimi…

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası  “2017 – 2018 yılı Yeni Sezon Açılış Konseri”ni 2000 yılından itibaren 12 yıl süreyle Berlin Filarmoni Orkstrası’nda görev yapmış; dünyaca ünlü orkestra şefi ve keman sanatçısı  Guy  Braunstein yönetti İDSO,  1979 doğumlu  “Harika Çocuk” olarak nitelendirilen viyolonselist  Amihai Grosz’a eşlik etti. Braunstein; Francesco Roggieri 1679 yapımı kemanıyla; Amihai Grosz, özel bir koleksiyon tarafından ömür boyu kullanılmak üzere kendisine verilen 1570 yapımı bir Gaspar – da- Salo viyola ile dinleyenleri büyüledi.

03 Ekim 2017 Salı akşamı saat 20.00’de AYA İRİNİ Müzesi’ndeki konserde icra edilen

Eserler şunlardı:

  • Wolfgang  Amadeus MozartKeman Konçertosu No. 5
  • William WaltonViyola Konçertosu
  • Antonin DvorakSenfoni  No. 8

İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık; “2017 – 2018 yılı yeni sezon açılış konserimizde tüm müzikseverleri  03 Ekim 2017 Salı akşamı Aya İrini Müzesi’ndeki konserimizde görmekten mutluluk duyduk. Orkestramızı geliştiren ve dinleyicimizi heyecanlandıran programlarla yeni sezonda da dinleyicilerimizle buluşmak bize sonsuz bir heyecan ve mutluluk veriyor. Yıl içinde tüm müzikseverlerle Cuma akşamları birlikte olacağız. Denizbank’a da teşekkür ediyoruz” dedi.

Müzikseverler İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserlerine ait biletleri biletix.com’dan temin edebiliyorlar.

Soldan Sağa: -İDSO Program Koordinatörü -Bülent Evcil - Viyolonselist Amihai Grosz - İDSO Müdür Yardımcısı Hülya Özalaşar - Orkrstra Şefi & Keman sanatçısı Guy Braunstein - İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık
Soldan Sağa:
– İDSO Program Koordinatörü -Bülent Evcil
– Viyolonselist Amihai Grosz
– İDSO Müdür Yardımcısı Hülya Özalaşar
– Orkrstra Şefi & Keman sanatçısı Guy Braunstein
– İDSO Müdürü Sezai Kocabıyık
PAYLAŞ
Önceki İçerikTebessüm Altında
Sonraki İçerikSARI ÇİZGİNİN ÖTESİNDE / Tavan ile Kapı Arasında/ Metallica’dan Unforgiven II’nun eşliğinde
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here