İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 25 Mayıs Cuma Akşamı “ Yaza Merhaba Konseri”

0
40
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 25 Mayıs Cuma Akşamı “ Yaza Merhaba Konseri”

SEZON SONU KONSERİ YAZA MERHABA !

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 25 Mayıs Cuma akşamı “ Yaza Merhaba Konseri” ile 2017-2018 sezonunun kapanışını yapacak

İDSO, 2017 – 2018 SEZONUNA MUHTEŞEM BİR KONSERLE VEDA EDİYOR

 İDSO DenizBank Konserleri 2017-2018 sezonunun son konseri, 25 Mayıs Cuma akşamı “Yaza Merhaba Konseri” ile saat 20.00’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.  İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası,  “Yaza Merhaba Konseri”nde Şef Carlo Rizzari yönetiminde solist Aydın Uştuk’a ( Tenor ) eşlik edecek.

Şef Carlo Rizzari
Şef Carlo Rizzari

Konserde, Gioacchino Rossini’nin Semiramis Uvertürü”, Gaetano Donizetti’nin  Una Furtiva Lagrima”, Eldo Di  Lazzaro’nun Chitarra  Romana”, Pietro Mascagni’nin Intermezzo Da Cavallleria Rusticana”, Alberto Barberis’in “Munasterio ‘E Santa Chiara “, Enrico Cannio’nun “ O Surdato Innamorato”, Giacomo Puccini’nin “ Intermezzo Da Manon Lescaut”,  Ernesto  De Curtis’in  Torna A Surriento”, Luigi Denza’nın “ Funiculi Funicula”, Giuseppe Verdi’nin Sinfonia A I Vespri Siciliani”, Giovanni Capurro’nun  O Sole Mio” eserleri icra edilecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil ; “Bu hafta sezonun kapanış konserini gerçekleştireceğiz. Değerli müzikseverlere yeni sezonda buluşmak üzere veda edeceğimiz bu son konserimizin unutulmaz olacağına inanıyoruz. 2018-2019  sezonunda buluşmak üzere sanatsever dostlarımızdan kısa bir süre ayrılacağız ve heyecanla yeni sezonu bekleyeceğiz . 2018 Sonbaharında İDSO dostlarımıza çok sevecekleri özel programlar hazırlıyoruz” diyor.

 PROGRAM/25 MAYIS CUMA LÜTFİ KIRDAR ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI 

SAAT 20.00

solist Aydın Uştuk
solist Aydın Uştuk
 •  Gioacchino Rossini Semiramis Uvertürü”,
 • Gaetano Donizetti Una Furtiva Lagrima”,
 • Eldo Di  Lazzaro Chitarra  Romana”,
 • Pietro Mascagni  Intermezzo Da Cavallleria Rusticana”,
 • Alberto Barberis “ Munasterio ‘E Santa Chiara “,
 • Enrico Cannio  “ O Surdato Innamorato”,
 • Giacomo Puccini “ Intermezzo Da Manon Lescaut”,
 • Ernesto De Curtis Torna A Surriento”,
 • Luigi Denza “ Funiculi Funicula”,
 •  Giuseppe Verdi Sinfonia A I Vespri Siciliani”,
 • Giovanni Capurro O Sole Mio”,

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikNur Artıran İle Röportaj
Sonraki İçerikSEO Nedir?
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here