İlham Verici Bir Mücadele: Kartal Eddie

0
187
İlham Verici Bir Mücadele: Kartal Eddie

Kartal Eddie, orijinal adıyla Eddie The Eagle filmi Nisan ayında ülkemizde vizyona girmiştir. Ben filmi yeni izleme fırsatı buldum ve gidip sinemada izlemediğim için çok pişman oldum.

Bu film konusunu gerçek bir hikayeden anlamaktadır. Britanya’nın ilk ve en ünlü kayak uzun atlamacısı Eddie Edwards’dan almaktadır. Filmde Eddie’nin akıl almaz ve azimli mücadelesini kendimizi kaptırarak onunla beraber yaşıyoruz. Kendinizi kaptırmadan izlemeniz oldukça zor, her engeli her başarıyı onunla yaşayacaksınız.

Eddie Edwards
Eddie Edwards

Eddie Edwards

Eddie Edwards doğduğu günden itibaren bir Olimpiyat sporcusu olmak isteyen hevesli genç bir İngilizdir. Hedef aldığı belli bir spor olmamakla beraber bir Olimpiyat sporcusu olabilmek için çeşitli tüm sporları denemiş fakat kendisini kayakla uzun atlama sporunda bulmuştur.

Hayalini gerçekleştirmek için çok çabalayan buna karşın hep çelmeler takılan, gülünen, alay edilen birisi olan Eddie bir kırılma noktasıyla kendi kaderini tamamen değiştirecektir.

Gerçek Eddie Edwards
Gerçek Eddie Edwards

Kartal Eddie (The Eagle)

Kartal Eddie filmi bize verdiği açık mesaj ise asla pes etmemek, kimseye kulak asmamak ve sadece ve sadece kendimize inanmak. Tabi bu mesajı bize aslında Eddie veriyor.

The Eagle filminin başında gördüğümüz Eddie’nin bir sakatlığı vardır. Bence o sakatlık yeteri kadar yer etmemiş filme çünkü bu sakatlığa rağmen, geçmişinde böyle bir şey olmasına rağmen hayal edilemeyecek şeyleri başarıyor Eddie. Bu konu daha çok işlense belki Eddie’nin başardıkları bizi çok daha fazla etkileyecekti.

Başka bir konu ise Kartal Eddie filminde aslında sevinçten uçmamız gereken bazı sahnelerin bekleneni verememesi. Düşünüyorum aldığım o haber ve ya yaptığım bir olayın sonucu beklediğim gibi sonuçlanınca havalara uçarım. Fakat filmde buna benzer bir kaç sahne yaşanıyor ve ben beklediğim o sevinç patlamasını bir türlü yaşayamıyorum. Bu çocuk ne zaman sevinecek be kardeşim der oldum.

The Eagle - Hugh Jackman
The Eagle – Hugh Jackman

Hugh Jackman’a zaten diyecek yok her oynadığı filmde canlandırdığı karakterin hakkını veriyor. Ancak Eddie’yi canlandıran Taron Egerton’ı ilk defa izledim ve yeni kuşaktan bu kadar başarılı bir oyuncu görmek beni mutlu etti. Performansı bana oldukça geçti ve etkiledi.

Gerçek bir başarı hikayesi. Azim ve hırs görmek istiyor, bir filmdeki duyguların tamamını baş karakterler beraber yaşamayı istiyorsanız eğer bu film beklentilerinizi karşılayacak yönden bir film.

PAYLAŞ
Önceki İçerikKaybediş
Sonraki İçerikAYAZ
Belen Uzunkaya
1992 Ankara doğumlu. Hayali olan İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinemayı Başkent Üniversitesinde 2014 yılında bitirdi. Los Angeles’da Sinema eğitimi aldı. Ayrıntıları sever. Bilim Kurgu ve Çizgi Filmleri de. Ayrıca büyük bir hayvan sever ve Hakuna Matata !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here