İDSO Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Ve Sergi Sarayı’nda

0
71

İDSO, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUSUNU LÜTFİ KIRDAR ULUSLARARASI KONGRE VE SERGİ SARAYI’NDA FARKLI BİR KONSER İLE YAŞATACAK: 20 NİSAN 2019 CUMARTESİ SAAT 16.00                                

  • Her 23 Nisan İDSO Konseri’nde olduğu gibi bu kez anlatıcı ünlü tiyatro, sinema ve dublaj sanatçısı Tilbe Saran…
  • 23 Nisan İDSO Konserinin şefi son yıllarda olduğu gibi yine ünlü maestro    Howard Griffiths…
  • İDSO, Howard Griffiths’in Çocuklar için Müzikli Masal “ The Flying Orchestra” eserini icra edecek                                                             
Şef – Howard Griffiths

İDSO DenizBank  “ Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri”  20 Nisan 2019 Cumartesi saat 16.00’da Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda coşkuyla gerçekleştirilecek.

Ünlü Şef Howard Griffiths yönetimindeki konserde ünlü Tiyatro, Sinema ve DublajSanatçısı     Tilbe Saran da Howard Griffiths’in Çocuklar İçin Müzikli Masal “ The Flying Orchestra” eserinde   “ Anlatıcı” olarak sahnede olacak. Özetle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri’nde Howard Griffiths’in Çocuklar İçin Müzikli Masal “ The Flying Orchestra” adlı eğlenceli eseri icra edilecek.

Solist Tilbe Saran ( Anlatıcı )

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “T.C Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konserimize küçük, büyük tüm sanatseverleri davet ediyoruz. Dinleyicileri eğlenceli ve masalsı bir müzik yolculuğuna çıkaracak bu konserde çocuklarla sizlerin de çok seveceğine inandığımız bir program hazırladık. Ünlü Tiyatro , Sinema ve Dublaj Sanatçısı Tilbe Saran da “ Anlatıcı” olarak bizlerle birlikte olacak. 20 Nisan 2019 Cumartesi saat 16.00’da Bayram coşkusunu klasik müziğin şemsiyesi altında hep birlikte yaşayalım” diyor. 

PROGRAM :

20 Nisan Cumartesi – Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı – Saat: 16.00

  • Howard Griffiths – Çocuklar İçin Müzikli Masal “ The Flying Orchestra”

Howard Griffiths Kimdir?

Howard Griffiths, İngiltere’nin Hastings şehrinde doğmuş ve Londra Kraliyet Müzik Akademisi’nden mezun olmuştur. 1981 yılından beri de İsviçre’de yaşamaktadır.On yıl boyunca Zürih Oda Orkestrası’nın sanat yönetmenliğini yapan Griffiths, uluslararası anlamda da bir çok önemli orkestrayı yönetmiştir. Howard Griffiths, dünyanın dört bir yanındaki birçok önde gelen orkestrada konuk orkestra şefi olarak yer aldı. Bunlar arasında Londra Kraliyet Filarmoni Orkestrası, Ulusal Fransa Orkestrası, Radyo Moskova’nın Çaykovski Senfoni Orkestrası, İsrail Filarmoni Orkestrası, Aydınlanma Çağı Orkestrası, Varşova Filarmoni, Basel Senfoni Orkestrası, Londra Mozart Oyuncular, Ulusal İspanya Orkestrası, WDR Senfoni Orkestrası ve Almanya’daki diğer radyo orkestraları mevcut. Eşi de Türk olan Howard Griffiths; gerçek bir Türk ve Türkiye dostudur.

Tilbe Saran Kimdir?

Türk tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslemdirme sanatçısı olan Tilbe Saran, 20 Mayıs 1961 tarihinde

İstanbul‘da doğmuştur. Saint Benoit Fransız Lisesi’nin ardından, İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü ve İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.1986 yılında Dormen Tiyatrosu’nda başladığı profesyonel tiyatro hayatını, Kenter Tiyatrosu, İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları, Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu, Semaver Kumpanya ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nda sürdürdü. Ayrıca 1995 yılında Aksanat Prodüksiyon Tiyatrosu’nu Cüneyt Türel ve Işıl Kasapoğlu ile birlikte kurdu. Oynadığı birçok rolle ödüle layık görülen oyuncu, çeşitli radyo, sinema ve TV çalışmalarının yanı sıra seslendirme ve eğitmenlik de yapmaktadır.

PAYLAŞ
Önceki İçerikHisse – i Şayia (Bir Evlilik Komedisi)
Sonraki İçerikDilenci Ruhlu İnsanlar
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here