İDSO Konserleri’nde Aralık Ayının İkinci Konseri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda…

0
47
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

İDSO DenizBank Konserleri’nde Aralık  Ayının İkinci Konseri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda… Konserin Orkestra Şefi Murat Cem Orhan…

İDSO, T.C’NİN İLK BAŞBAKANI, İKİNCİ CUMHURBAŞKANI İSMET İNÖNÜ’YÜ ANMA KONSERİ’NDE 6 ARALIK 2019 CUMA AKŞAMI  SAAT 20.00’DE FAGOT SANATÇISI SELİM AYKAL’A EŞLİK EDECEK                                             

Orkestra Şefi Murat Orhan

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 6 Aralık 2019 Cuma  akşamı saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda  Orkestra Şefi Murat Cem Orhan  yönetiminde solist Selim Aykal’a ( Fagot ) eşlik edecek.

Solist Selim Aykal Fagot

Konserde;  Jean Philippe Calvin’in Dance Concertantes” , John Williams’ın

“Fagot Konçertosu – Beş Kutsal Ağacın Öyküsü”ve Vasiliy Kalinnikov’un

“ Senfoni  No.1” adlı eserleri   icra  edilecek.

İDSO Müdürü  Bülent Evcil; “Bu haftaki konserimizde Cumhuriyet tarihimizin ilk Başbakanı ,ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü anacağız. Bu klasik müzik akşamında başarılı Fagot Sanatçısı Selim Aykal’a eşlik ederek programımızı icra edeceğiz. İstanbullu müzik ve sanatseverleri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki konserimizde görmek istiyoruz.” diyor.

PROGRAM :

  • Jean Philippe Calvin Dance Concertantes”                                            
  • John Williams “Fagot Konçertosu – Beş Kutsal Ağacın Öyküsü”
  • Vasiliy Kalinnikov “ Senfoni  No.1”
PAYLAŞ
Önceki İçerikEvliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde İstanbullu’un Su İle İlgili İnanışları Ve Söylenceler
Sonraki İçerikKüçük Adam
Önder Aydın
Önder Aydın, Sanat Duvarı kurucusu ve proje yöneticisidir. Lisans eğitimine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde devam ederken ara vererek Nazım Hikmet Akademisi Sinema bölümünde 2 yıl eğitim aldı. Ardından lisans eğitimini bitirerek İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitime başladı. Eğitimci olarak başladığı iş yaşamını Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak kurucusu olduğu "SEO Gezegeni" dijital ajansında sürdürmektedir. Sanatın edebiyat ve sinema dallarıyla ilgilidir. Akademik çalışmalar yapar, sanat ile bilimi hayatının her alanınına uygular. İstanbul'un kaotik ortamını terk ederek İzmir'e yerleşmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here